Minister spraw zagranicznych Nikaragui określił wybory jako suwerenne prawo

Minister spraw zagranicznych Nikaragui określił wybory jako suwerenne prawo

Podczas spotkania z międzynarodowymi towarzyszami i akredytowaną prasą zagraniczną minister spraw zagranicznych podkreślił, że wybory są ćwiczeniem w obronie ojczyzny i wyrazem woli ponad czterech milionów wyborców.

Moncada zauważyła, że ​​250 przedstawicieli z 27 krajów to „zaawansowani, postępowi i obrońcy prawdy” i przypomniał, że urzędujący prezydent Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo byli kandydatami do Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego (FSLN).

„Doceniamy twoją obecność w kraju w obliczu agresywnego i upartego stanowiska, jakie niektóre władze i władze utrzymują przeciwko rządowi Sandinistów, ponieważ Nikaraguańczycy mają możliwość wyboru naszej polityki wewnętrznej i promowania projektów korzyści gospodarczych i społecznych” – powiedział . .

Poprawka do Ustawy 331 lub Ordynacji Wyborczej, przyjęta 4 maja, zastąpiła obserwację wyborczą numerem „facility”, aw tych wyborach obserwatorzy z Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), Unii Europejskiej i US Carter Center.

Zgodnie z ustępem 9 wspomnianego ustawodawstwa, Najwyższa Rada Wyborcza reguluje proces akredytacji uczestników procesu wyborczego, wśród których są członkowie Socjalistycznego Ruchu Lindista z Chile i Hiszpańskiej Partii Komunistycznej.

7 listopada br., oprócz FSLN, Liberalna Partia Konstytucyjna – rządząca w latach 1996-2006 wraz z Arnoldo Alemánem i Enrique Bolaños – Nikaraguańska Droga Chrześcijańska, Nikaraguańska Partia Sojuszu Liberalnego, Sojusz na rzecz Republiki i Partia Liberalna . Udział w wyborach jest niezależny.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *