Minister spraw zagranicznych Wenezueli potwierdza nielegalność amerykańskiej blokady

Minister spraw zagranicznych Wenezueli potwierdza nielegalność amerykańskiej blokady

Carakas-. Minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza podkreślił dziś bezprawny charakter przymusu i jednostronnych środków nałożonych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników na różne kraje.

Podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Unilateral Coercive Measures: Disrespect for International Law and Serious Humanitarian Consequences, sponsorowanej przez rząd Wenezueli oraz Szkołę Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych w Genewie w Szwajcarii, minister spraw zagranicznych podkreślił, że blokada jest przestępstwem przeciwko ludzkości.

Bezprawny charakter środków przymusu, zwanych karami, jest jasno określony. Minister podkreślił, że jest to rażące naruszenie wszelkich zasad prawa międzynarodowego.

Ariza potępiła systematyczne ataki Waszyngtonu i innych sił na Wenezuelę i inne kraje, podkreślając, że powodują one śmierć i ból tym narodom.

Kanclerz przytoczył także wypowiedzi niektórych urzędników Białego Domu, którzy otwarcie wyrażali zamiary uduszenia ludności Wenezueli, destabilizacji kraju i promowania obalenia prezydenta Nicolasa Maduro, niezależnie od utraty życia ludzkiego. ich udziały.

Zaznaczył, że rząd Wenezueli złożył skargę przeciwko Stanom Zjednoczonym do Międzynarodowego Trybunału Karnego, która jest w trakcie rozpatrywania i do której dołączono wiarygodne dowody konsekwencji embarga.

Mamy nadzieję, że sąd rozpatrzy sprawę energicznie i terminowo, ponieważ im więcej czasu mija, tym więcej zgonów w Wenezueli. Jest to problem nie tylko dla nas, ale także dla narodu kubańskiego, narodu irańskiego i innych, którzy są ofiarami tej polityki.

Powtórzył, że rząd boliwariański wierzy w pokojowe współistnienie narodów, nawet z państwem północnym, ale – podkreślił – nie będzie to możliwe w obecnych warunkach, dopóki Waszyngton będzie kontynuował swoją strategię promowania wojny i hegemonii, oraz atakuje tych, którzy nie reagują na twoje obawy.

W ten sam sposób podkreślił opór i wielkość Wenezuelczyków, którym udało się iść naprzód w najbardziej niesprzyjających warunkach.

mem / ycv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *