Minister spraw zagranicznych Wenezueli przybywa na Kubę, aby wziąć udział w XX szczycie ALBA-TCP (+ zdjęcia)

1213-canciller-venezolano1.jpg

HAWANA, 13 GRUDNIA (ACN) Felix Plasencia, Minister Sił Ludowych ds. Stosunków Zagranicznych Wenezueli, przybył dziś na Kubę, aby wziąć udział w XX Szczycie ALBA-TCP, podał portal społecznościowy Twitter. Carlos de Cespedes PiedraDyrektor ds. Ameryki Południowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Kuby.

„Do #Cuba Chancellan ChancellorPlasenciaFelix do udziału w XX Szczycie ALBA TCP. Wraz z innymi państwami członkowskimi, silny i zintegrowany mechanizm. #ALBAUnidaCubaMINREX”.

Szefowie państw i rządów zaczynają przyjeżdżać do Hawany, aby wziąć udział w szczycie Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Narodów Ameryki – Ludowy Traktat o Handlu (ALBA-TCP), który odbędzie się jutro, 14 grudnia, z okazji siedemnastej rocznicy Powiedział regionalny mechanizm porozumienia politycznego.

Szefowie delegacji z Santa Lucia, Antigui i Barbudy oraz San Cristobal y Nevis przybyli w niedzielę do stolicy, gdzie zostali przyjęci przez Albedio Alonso, Ministra Kultury Republiki Kuby.

Program spotkania regionalnego obejmuje analizę wpływu pandemii COVID-19 i środki reagowania, przedstawienie celów pracy na 2022 rok oraz wymianę poglądów na temat sytuacji regionalnej i hegemonii Stanów Zjednoczonych.

ALBA-TCP, złożona z 10 krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, została założona w Hawanie 14 grudnia 2004 roku przez Fidela Castro i Hugo Chaveza, odpowiednio przywódców rewolucji kubańskiej i boliwariańskiej.

1213-Wenezuelska-kanclerz.jpg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *