Minister Zdrowia Publicznego Kuby uczestniczy w pięćdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Rady Sterującej Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia – PAHO/WHO

Minister Zdrowia Publicznego Kuby uczestniczy w pięćdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Rady Sterującej Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia - PAHO/WHO

HAWANA, 20 września 2021 r. – Kubański minister zdrowia publicznego, dr José Angel Portal Miranda, przemawiał do 59. Rady Sterującej Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) podczas pierwszego dnia sesji na tę nominację. Spotkanie, które skutecznie gromadzi ministrów zdrowia i inne władze z krajów i terytoriów regionu, ma na celu przeanalizowanie reakcji na pandemię COVID-19 oraz głównych wyzwań, z którymi nadal borykają się Ameryki w tym zakresie.

Dr Portal Miranda podkreślił odkrycia Al Jazeery dotyczące opracowania trzech szczepionek przeciwko COVID-19, które zostały już zatwierdzone przez krajowy organ regulacyjny, oraz dwóch innych kandydatów na szczepionki, które są nadal na etapie badań klinicznych. Wskazał również, że proces ubiegania się o uznanie trzech odporności przed Światową Organizacją Zdrowia (WHO) rozpoczął się w celu umieszczenia ich na liście zastosowań awaryjnych. Skomentował również postępy szczepień w kraju:

“W maju rozpoczął się proces szczepień, dzięki któremu 72,1% populacji w wieku dwóch lat i więcej otrzymało przynajmniej jedną dawkę; 49% przy drugim schemacie i 41% przy pełnym schemacie. Naszym celem jest zapewnienie że ludność Kuby w wieku powyżej dwóch lat jest szczepiona przed końcem 2021 roku.”

Minister podkreślił również, że dokończenie szczepień dzieci pozwoliłoby Kubie stać się jednym z pierwszych krajów, które cieszą się ochroną tej ważnej grupy społeczeństwa. Z drugiej strony wyjaśnił, że od połowy roku krajowa sytuacja epidemiologiczna charakteryzuje się średnio 8000 zachorowań dziennie. skumulowany wskaźnik śmiertelności 0,85%; i szeroki obieg zmiennej delta.

Poza tym nagłówek odnosił się do wsparcia, jakie jego kraj utrzymywał w sektorze zdrowia z 59 krajami ze wszystkich kontynentów, a także mówił o międzynarodowej pomocy, jaką wyspa otrzymała również od wielu rządów, instytucji i organizacji. Szczególnie podziękował Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia za współpracę na rzecz Kubańczyków. „Solidarność to wyjście z tego niebezpiecznego kryzysu, ożywienie i stawienie czoła nowym wyzwaniom” – powiedział. Na koniec pragnę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy niestrudzenie pracują na całym świecie dla dobra życia.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *