Ministerstwo Edukacji Narodowej tworzy dyscypliny naukowe do studiów biblijnych i rodzinnych

(NFP / InfoCatlica) W swoim wystąpieniu na KUL Kazarnik ujawnił, że podpisał dekret o utworzeniu nowych kierunków studiów. Zaznaczył, że w kraju jest już wielu wybitnych naukowców w tych dziedzinach, a my już teraz mamy duży potencjał do ich rozwijania, zwłaszcza na KUL.

Dyscyplina w naukach o rodzinie jest szczególnie ważna, bo bez rodziny nie byłoby nas za 50 lat – dodał Kazarnik – mówi PAP.

Ostrzegł jednak, że przez kilka lat w Polsce – a przez kilkadziesiąt lat w Europie Zachodniej – byliśmy świadkami potężnego ataku na rodzinę. Spowodowało to kryzys w rodzinie, dlatego tak ważne jest ustalenie kierunku i dyscypliny studiów rodzinnych.

Nauka to poszukiwanie prawdy. Minister wyjaśnił, że musimy znaleźć prawdę o rodzinie i pokazać tę prawdę społeczeństwu. Dodał też, że chcemy wzmocnić polską biblistykę, aby w Polsce mógł powstać ośrodek podobny do tego w Jerozolimie, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Oprócz Ministra Edukacji Czarnek jest także profesorem prawa na KUL. Od wejścia do rządu w 2020 roku dążył do zwiększenia roli religii w edukacji i wielokrotnie atakował ideologię gejowską.

Kilka tygodni temu Czarnik ostrzegał, że Polska będzie chrześcijańska albo nie będzie jej istnieć. W zeszłym roku wezwał dzieci do edukacji chrześcijańskiej w celu ratowania cywilizacji łacińskiej i zasugerował, aby szkoły wykorzystywały pisma papieża Jana Pawła II do nauczania biznesu i seksu.

Nominacja Czarnika na ministra edukacji wywołała protesty wśród wielu liberalnych naukowców, z których setki podpisały listy wzywające do jego dymisji i bojkotu międzynarodowego.

W odpowiedzi na niedawne zapowiedzi ministra Jan Hartmann – profesor filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim i wybitny działacz antyklerykalny – przekonywał w artykule dla „Polityki”, że nowe kierunki biblistyki i studiów rodzinnych są po prostu sposobem na kierowanie nimi przez rząd. . Więcej pieniędzy państwowych na kościół.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *