Ministerstwo Spraw Zagranicznych Dominikany odrzuca oświadczenie USA w sprawie imigracji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Dominikany odrzuca oświadczenie USA w sprawie imigracji

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, elementy wspomnianego oświadczenia stoją w sprzeczności z doskonałymi stosunkami dwustronnymi między Republiką Dominikańską a krajem północnym we wszystkich dziedzinach.

W opublikowanym 19 listopada dokumencie Amerykanie wyrażają zaniepokojenie „nierównym traktowaniem” ze względu na kolor skóry ich współobywateli podróżujących do tego kraju, przesłuchiwanych właśnie z tego powodu.

Na wszystkie powyższe, rząd dominikański odpowiedział, że nie wyobrażał sobie tak poważnych aluzji „o naszym kraju, którego ludność w kolorze skóry pokazuje ogromny tygiel ras”.

„I znacznie mniej Ally było przedmiotem licznych oskarżeń o ksenofobię i rasistowskie traktowanie imigrantów, a nawet segmentów własnej populacji”.

W ten sam sposób wyjaśnił, że „od początku istnienia tego rządu wielokrotnie i systematycznie potępialiśmy przed społecznością międzynarodową alarmującą sytuację na Haiti, która pogorszyła się od czasu zabójstwa prezydenta (Jovenela) Moise’a, nie podejmując odpowiednich środków skonfrontować się z wybuchową rzeczywistością w sąsiednim kraju”.

Władze wyjaśniły, że bez wsparcia społeczności międzynarodowej podjęliśmy nadzwyczajny wysiłek, aby utrzymać otwarte granice, aby umożliwić Haitańczykom dostęp między innymi do niezbędnej żywności, lekarstw, paliwa i wody.

Ale jak każde suwerenne państwo, które zawraca cudzoziemców w ramach nielegalnej imigracji, w tym Stany Zjednoczone, „nasz naród został zmuszony do deportacji dużej liczby haitańskich imigrantów, którzy nie mogą dłużej tolerować sytuacji w tym kraju i przytłaczają perspektywy Dominikany”.

W innej części listu Departament Stanu Dominikany stwierdził, że „w przeciwieństwie do tego ta sama administracja (Joe) Bidena deportowała ponad 20 000 migrantów z Haiti na Haiti w okresie od lutego 2021 do lutego 2022”.

Na koniec wyraził nadzieję, że rząd USA rozważy jak najszybsze wycofanie niezweryfikowanych pozycji z niejasnego oświadczenia.

Dominikana jest krajem, którego życzliwi ludzie otwierają ramiona dla każdego, kto odwiedza nasze granice i mieszka tam legalnie „bez jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, język, religię, przekonania polityczne lub inne, pochodzenie narodowe lub społeczne”. status ekonomiczny, urodzenie lub jakikolwiek inny stan”.

JCM/Emma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *