Ministerstwo Spraw Zagranicznych Etiopii podkreśla postęp w polityce zagranicznej

Potwierdził to rzecznik etiopskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Meles Alem podczas odbywającej się co dwa tygodnie konferencji prasowej z lokalną prasą, w związku z faktem, że Unia Afrykańska będzie obchodzić 25 maja sześć dziesięciolecia jej powstania.

W tym czasie Organizacja Jedności Afrykańskiej została założona przez 32 afrykańskich przywódców w tej stolicy, ale dopiero w 2002 roku zmieniła obecną nazwę i zwiększyła liczbę członków do 55 z misją wspólnego działania na rzecz rozwiązać główne problemy polityczne, społeczne i gospodarcze.

Omówiono także oficjalną wizytę wiceprezydenta Kolumbii Francii Marquez w Addis Abebie, ostatni etap jej podróży po kontynencie, który obejmował RPA i Kenię.

Marquez został przyjęty w czwartek przez premiera Abiya Ahmeda i dzień wcześniej podpisał memorandum o porozumieniu z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Demiki Mekonnenem, którego celem jest rozszerzenie współpracy w sektorach handlu, inwestycji, turystyki, lotnictwa i technologii.

Mekonnen z zadowoleniem przyjął decyzję Bogoty o ponownym otwarciu ambasady w Addis Abebie po prawie 50 latach. Oba kraje nawiązały formalne stosunki dyplomatyczne w 1947 r., a kraj Ameryki Południowej otworzył tu swoją siedzibę dyplomatyczną w 1967 r. i zamknął ją w 1974 r.

Kolejnym tematem poruszonym na konferencji prasowej była ubiegłotygodniowa wizyta etiopskiej delegacji wysokiego szczebla w Pakistanie, której przewodniczył minister stanu ds. zagranicznych Misganu Arga, w celu ożywienia stosunków i otwarcia ambasady Addis Abeby w Islamabadzie.

Ponowił ciągłe wsparcie Etiopii dla obywateli Sudanu uciekających przed walkami, które toczą się od 15 kwietnia między armią a Siłami Szybkiego Wsparcia, w których według urzędnika zginęło ponad 800 osób, a ponad cztery tysiące zostało rannych. źródła.

Wczoraj Służba ds. Uchodźców i Powracających (RRS) ujawniła, że ​​osoby ubiegające się o azyl z Chartumu otrzymują pomoc humanitarną od władz krajowych i regionalnych Etiopii we współpracy z organizacjami lokalnymi i międzynarodowymi.

Potwierdzono utworzenie centrów rejestracji wstępnej we współpracy z UNHCR i innymi organizacjami partnerskimi w dystrykcie Metema w regionie Amhara (północ).

Miasto odnotowuje dużą liczbę osób ubiegających się o azyl, a także regiony Kermouk w północno-wschodnim regionie Benishangul i Pagak w zachodnim regionie Gambella.

Dodał: „Aby jeszcze bardziej zapewnić, że wsparcie jest udzielane w sposób humanitarny i uporządkowany, przeprowadzono ankietę w celu wybrania miejsca na osiedlenie się uchodźców, a stan regionu Amhara przekazał RRS 57 hektarów ziemi, zwracając uwagę na sytuację”.

M / tygrys

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *