Ministrowie i eksperci konferencji 590 MRPiT

Ministrowie i eksperci konferencji 590 MRPiT

Polski przemysł potrzebuje energii: tańszej, czystszej i bezpieczniej dostępnej. Problem cen energii, a także wydawania poszczególnych etapów produkcji, stał się warunkiem naszej konkurencyjności na światowych rynkach. Mając to na uwadze, musimy uruchomić system wsparcia, który przyniesie korzyści naszej branży transformacji energetycznej.

– Wiceminister Kornecka powiedział podczas dyskusji „Morska energetyka wiatrowa: jak zbudować łańcuch wartości dla polskiego przemysłu”.

Ona dodała:

Obecnie energia wytwarzana w farmach wiatrowych jest najtańsza. Czyste powietrze, niskoemisyjna gospodarka, rozwój odnawialnych źródeł energii, energetyka rozproszona i efektywność energetyczna to wyznaczniki postępu w konwersji energii i w tym kierunku musimy podążać. Mamy już kilka polskich firm działających w sektorze energetyki wiatrowej na lądzie. Udział lokalnych dostawców i poddostawców w cyklu życia instalacji wynosi około 40%. Staramy się rozwijać ten rynek.

Temat był kontynuowany z udziałem wiceministra Kornicy w drugiej sesji „Miks energetyczny Polski a polityka energetyczna Polski”.

Robimy jednocześnie dwie rzeczy, z jednej strony przechodzimy od węgla do gazu. Dodatkowo inwestujemy w energię odnawialną. Warto spojrzeć na to z perspektywy całego systemu. Gaz pomoże w konwersji energii. Europa jest inna, trudno porównać Polskę z Hiszpanią i jej warunkami wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Hope RES Cóż, musimy znaleźć sposób na zrównoważenie systemu energetycznego. W ciągu najbliższych dziesięciu lat zapotrzebowanie na gaz w Polsce wzrośnie o 50%. Gaz pozwoli na bezpieczny transfer energii.

Powiedziała wiceminister Kornecka.

Przewodniczącym Kongresu 590. był także podsekretarz stanu Robert Tomanic. Podczas dyskusji na temat „Synergii organizacyjnych między nauką a biznesem” powiedział:

Polska musi przejść od produkcji pracochłonnej do produktów wymagających dużego wkładu intelektualnego. Nadszedł czas, aby wykorzystać innowacje, aby zwiększyć produktywność gospodarki.

W konferencji udział wzięli również eksperci z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii: Dyrektor Administracji Rynku Pracy, Iowa Vlasenska, w dyskusji pt. „Kurs ku zawodom technicznym. Przyszłość czy już na rynku pracy?”. Zastępca Dyrektora ds. Innowacji i Polityki Przemysłowej Piotr Zabada omówił: Jaki jest wpływ sektora kosmicznego na życie każdego z nas? Transfer technologii do firm kosmicznych. marketing ”.

Na rynku pracy zawsze istniało zapotrzebowanie na kadrę techniczną średniego stopnia i robotników wykwalifikowanych, czyli absolwentów szkół przemysłowych, ale także inżynierów i absolwentów politechnik. Dla niektórych młodych ludzi wybór wykształcenia zawodowego może być korzystniejszy niż wybór liceum ogólnokształcącego. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy absolwenci szkół ogólnokształcących kontynuują naukę na uniwersytecie, a jeśli nie przejdą szkolenia zawodowego, ryzykują bezrobociem.

Reżyserka Flaszyńska widziała. W 2020 roku ponad połowa, około 56 proc. Absolwenci szkół podstawowych wybrali edukację przemysłową. To zmiana kierunku, aby iść w pożądanym kierunku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *