Ministrowie spraw zagranicznych G-7 rozmawiają o „zagrożeniach” dla demokracji

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana 3 maja 2021 r. – 23:06

Londyn, 4 maja (EFE). – Szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab powiedział dziś we wtorek w Londynie, że ministrowie spraw zagranicznych i rozwoju Grupy Siedmiu spotykają się we wtorek w Londynie, aby stawić czoła międzynarodowym „zagrożeniom” dla demokracji i wyjść z epidemii wirusa Corona. Z góry.

Przedstawiciele członków grupy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Unii Europejskiej – rozpoczną wcześnie rano sesje dialogowe, podczas których poruszą takie kwestie, jak rosnące wpływy Chin i Unii Europejskiej. Rosyjskie manewry na granicy z Ukrainą.

Podczas szczytu, który potrwa do środy, omówione zostaną wspólne strategie walki ze zmianami klimatycznymi, a także plany poprawy edukacji dziewcząt na całym świecie i promowania praw człowieka.

Rząd brytyjski oświadczył, że kraje grupy zgodziły się przeznaczyć 15 000 milionów dolarów (12 400 milionów euro) na finansowanie firm i projektów wspierających „wzmocnienie pozycji ekonomicznej” kobiet w krajach rozwijających się.

Zobowiązali się również wspierać plan, który pozwoliłby 40 milionom dziewcząt chodzić do szkoły w ciągu następnych pięciu lat.

Przedstawiciele Indii, Australii, Republiki Południowej Afryki i Korei Południowej zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu ministerialnym, które jest zapowiedzią szczytu przywódców zaplanowanego na czerwiec w Kornwalii (południowo-zachodnia Anglia), co podkreśla geopolityczne znaczenie regionu. . Oceany Indyjski i Pacyfik.

Ministrowie tych krajów nie wezmą udziału we wtorek w głównych dyskusjach szczytu, ale na koniec dnia wezmą udział we wspólnej roboczej kolacji.

To pierwsze od ponad dwóch lat osobiste spotkanie ministrów G7 z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię koronawirusa.

„Brytyjskie przewodnictwo w Grupie Siedmiu jest okazją do zjednoczenia otwartych i demokratycznych społeczeństw i zademonstrowania jedności w czasie, gdy istnieje szczególnie pilna potrzeba stawienia czoła wspólnym wyzwaniom i narastającym zagrożeniom” – powiedział Raab w oświadczeniu.

Poranne sesje dialogowe będą dotyczyły między innymi sytuacji w Birmie.

Uczestnicy obejrzą film informujący o aktualnej sytuacji „na miejscu” w tym kraju, a Raab zaapeluje do pozostałych ministrów o „podjęcie silniejszych środków” przeciwko radzie wojskowej, która rządzi krajem po zaawansowanym zamachu stanu. Szef brytyjskiej dyplomacji.

Przeanalizowana zostanie również sytuacja w Libii i Syrii, a popołudniowy dialog skoncentruje się na Etiopii, Somalii, Sahelu i Bałkanach.

Zajmie się także „złośliwą działalnością” Rosji, w tym wysłaniem wojsk na granicę z Ukrainą i aresztowaniem przeciwnika Aleksieja Nawalnego – podało MSZ. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *