Ministrowie spraw zagranicznych G-7 rozmawiają o „zagrożeniach” dla demokracji

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana 3 maja 2021 r. – 23:06

Londyn, 4 maja (EFE). – Szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab powiedział dziś we wtorek w Londynie, że ministrowie spraw zagranicznych i rozwoju Grupy Siedmiu spotykają się we wtorek w Londynie, aby stawić czoła międzynarodowym „zagrożeniom” dla demokracji i wyjść z epidemii wirusa Corona. Z góry.

Przedstawiciele członków grupy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Unii Europejskiej – rozpoczną wcześnie rano sesje dialogowe, podczas których poruszą takie kwestie, jak rosnące wpływy Chin i Unii Europejskiej. Rosyjskie manewry na granicy z Ukrainą.

Podczas szczytu, który potrwa do środy, omówione zostaną wspólne strategie walki ze zmianami klimatycznymi, a także plany poprawy edukacji dziewcząt na całym świecie i promowania praw człowieka.

Rząd brytyjski oświadczył, że kraje grupy zgodziły się przeznaczyć 15 000 milionów dolarów (12 400 milionów euro) na finansowanie firm i projektów wspierających „wzmocnienie pozycji ekonomicznej” kobiet w krajach rozwijających się.

Zobowiązali się również wspierać plan, który pozwoliłby 40 milionom dziewcząt chodzić do szkoły w ciągu następnych pięciu lat.

Przedstawiciele Indii, Australii, Republiki Południowej Afryki i Korei Południowej zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu ministerialnym, które jest zapowiedzią szczytu przywódców zaplanowanego na czerwiec w Kornwalii (południowo-zachodnia Anglia), co podkreśla geopolityczne znaczenie regionu. . Oceany Indyjski i Pacyfik.

Ministrowie tych krajów nie wezmą udziału we wtorek w głównych dyskusjach szczytu, ale na koniec dnia wezmą udział we wspólnej roboczej kolacji.

To pierwsze od ponad dwóch lat osobiste spotkanie ministrów G7 z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię koronawirusa.

„Brytyjskie przewodnictwo w Grupie Siedmiu jest okazją do zjednoczenia otwartych i demokratycznych społeczeństw i zademonstrowania jedności w czasie, gdy istnieje szczególnie pilna potrzeba stawienia czoła wspólnym wyzwaniom i narastającym zagrożeniom” – powiedział Raab w oświadczeniu.

Poranne sesje dialogowe będą dotyczyły między innymi sytuacji w Birmie.

Uczestnicy obejrzą film informujący o aktualnej sytuacji „na miejscu” w tym kraju, a Raab zaapeluje do pozostałych ministrów o „podjęcie silniejszych środków” przeciwko radzie wojskowej, która rządzi krajem po zaawansowanym zamachu stanu. Szef brytyjskiej dyplomacji.

Przeanalizowana zostanie również sytuacja w Libii i Syrii, a popołudniowy dialog skoncentruje się na Etiopii, Somalii, Sahelu i Bałkanach.

Zajmie się także „złośliwą działalnością” Rosji, w tym wysłaniem wojsk na granicę z Ukrainą i aresztowaniem przeciwnika Aleksieja Nawalnego – podało MSZ. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *