Miss World 2021: Kontrowersje wokół koronacji Polski; W finale nie ma Latynoski

Miss World 2021: Kontrowersje wokół koronacji Polski;  W finale nie ma Latynoski

Przedstawiciel Polski, Karolina Bielowska zdobyła w środę tytuł Miss World 2021podczas ceremonii, która odbyła się w Portoryko, podczas której nie zwyciężył żaden kandydat pochodzenia latynoskiego, i na tym koniec Otoczony pewnymi kontrowersjami.

Pierwszą wicemiss została nominowana ze Stanów Zjednoczonych Shree Saini, a drugą wicemiss Olivia Yassi z Wybrzeża Kości Słoniowej, jedna z kandydatek. Z wydania siedemdziesiątegoKonkurs piękności.

Kiedy usłyszałem swoje imię, byłem zaskoczony i nadal nie mogę w to uwierzyć. czuję się dumny– mówiła ze łzami w oczach Bielawska, koronując ją na mistrzynię przez Jamajkę Toni-Anne Singh, która zasiadała na tronie od 2019 roku w związku z odwołaniem zawodów w 2020 roku z powodu pandemii.

Empatia i współczucie

Bilawska, lat 23, wybrała studia magisterskie na kierunku zarządzanie i lubi pracować jako wolontariusz. Być „bardziej autentycznym” i „wzbogacać życie” innych.

„Jeśli chcesz odkryć coś nowego, spróbuj nauczyć się być bogatszym w empatięWdzięczność i współczucie”, odpowiedział w rundzie pytań poprzedzających jego wybór, nosząc niebieską koronę.

Podczas koncertu, który odbył się w Coca-Cola Music Hall w San Juan, Kontrowersje panowały ze względu na problemy prawne między organizatorami i brak wyborów Ani dla pierwszej dwunastki niektórych Latynosów, jak wenezuelska aktorka Alejandra Conde.

Finałowy mecz zawodów zaplanowano na 16 grudnia w Puerto Rico Coliseum. Jednak musiało zostać przełożone o trzy miesiące po zarejestrowaniu 38 pozytywnych przypadków Covid-19Pomiędzy kandydatami a personelem technicznym.

na wyspę karaibską, W tym tygodniu wróciło 40 z 97 uczestniczek Miss Worldćwierćfinalistów, którzy wystąpili na scenie z Orkiestrą Filharmonii Portoryko.

Najlepsze 12który tym razem składał się z 13 krajów, w przypadku których był remis, i składał się z Wietnamu, Meksyku, Irlandii Północnej, Filipin, Polski, Somalii i Stanów Zjednoczonych, KolumbiaCzechy, Francja, Indie, Indonezja i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Shri Saini, przeszli do następnego etapu; Polska, Karolina Biławska; Indonezja, Priscilla Yules; Meksyk, Karolina Vidalis; Irlandia Północna, Anna Leach; I Wybrzeże Kości Słoniowej, Olivia Yaes.

Rozczarowanie i krytyka

Ogłoszenie to wywołało rozczarowanie, a nawet buczenie wśród publiczności.Zaskoczyła mnie nieobecność niektórych głównych kandydatów faworyzowanych przez ekspertów: Wenezuelki Alejandry Conde i lokalnego kandydata z Portoryko Ariama Diaza.

Wśród publiczności dominowały delegacje z krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Wenezuela i Meksyk, które nie przestawały machać. Wywieszają flagi narodowe i skandują nazwy swoich krajów.

„Mam nadzieję, że wygra Latynoska”, „Wenezuela, kraina królowych” i „Jestem Portorykańczykiem, więc o tym wiesz” – to niektóre z haseł, które wielu na sali głośno skandowało.

Ostatni koncert również odbył się po kilku sporach prawnych, w związku z pozwem złożonym przeciwko Puerto Rico With a Purpose (PRwaP). Za rzekome oszustwo przeciwko Miss World 2016 i prezesowi Reignite Puerto Rico Inc., Stephanie del Valle.

PRwaP zażądał zapłaty 1 225 000 dolarów, Suma pieniędzy ze środków publicznych, której rzekomo nie zwrócił Była Miss Portoryko, która mimo to udowodniła, że ​​zapłaciła odpowiednią kwotę.

Del Valle złożyła pozew przeciwko PRwaP, żądając ponad 31 milionów dolarów odszkodowania za szkody moralne i ogłosiła to Nie weźmie udziału w finale Miss World 2021.

Faktycznie, pojawiły się okrzyki na korzyść del Valle i – wygwizdywanie innych organizatorów lub sponsorów zawodów, Takich jak potentat kryptowalut Brock Pierce, administrator PRwaP i szefowa Organizacji Miss World Julia Morley.

Podczas wydarzenia, Wspomniano o Ukrainie i Pierce poprosił obecnych o zapalenie świec Która była tam od miesięcy, w hołdzie ożywionym przez jamajski głos Toni Ann Singh.

Posłuchaj podcastu Jak jem:

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *