Miss World 2021: Polska zdobywa koronę podczas ceremonii pełnej kontrowersji i buczenia | ludzie | rozrywka

Miss World 2021: Polska zdobywa koronę podczas ceremonii pełnej kontrowersji i buczenia |  ludzie |  rozrywka

Przedstawiciel Polski, Karolina BiławskaW środę zdobył koronę Miss Świata 2021Na ceremonii, która odbyła się w Portoryko, w którym żaden z kandydatów pochodzenia latynoskiego nie odniósł sukcesu Było to otoczone pewnymi kontrowersjami.

Był pierwszym wicemistrzem Shri SainiKandydat ze Stanów Zjednoczonych, a drugi, Oliwia Yasz Wybrzeża Kości Słoniowej, jedna z faworytek 70. edycji konkursu piękności.

„Kiedy usłyszałam swoje imię, byłam zaskoczona i nadal nie mogę w to uwierzyć. Czuję się dumna” – powiedziała Bielowska przez łzy po koronacji przez Jamajczyka Tony’ego Ann SinghaKtóry zachował suwerenność od 2019 roku w związku z odwołaniem konkursu w 2020 roku z powodu pandemii.

Empatia i współczucie

Bielowska, lat 23, studiuje tytuł magistra zarządzania i lubi pracować jako wolontariusz, dlatego zdecydowała się być „bardziej autentyczna” i „wzbogacać życie” innych.

„Jeśli chcesz odkryć coś nowego, spróbuj nauczyć się być bogatszym w empatię, wdzięczność i współczucie”. Odpowiedział na rundę pytań poprzedzających wybór go do noszenia Błękitnej Korony.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Coca-Cola Music Hall w San Juan zwyciężyły kontrowersje związane z problemami prawnymi pomiędzy organizatorami, Co skłoniło do tego publiczność buczenie, Niektórzy Latynosi, jak na przykład przedstawicielka Wenezueli Alejandra Conde, nie zostali wybrani nawet do pierwszej dwunastki.

Finałowy mecz zawodów zaplanowano na 16 grudnia o godzinie 12:00 Koloseum w PortorykoJednak musiało zostać przełożone o trzy miesiące po tym, jak odnotowano 38 przypadków zakażenia koronawirusem wśród kandydatów i członków personelu technicznego.

W tym tygodniu 40 z 97 uczestniczek Miss World, które dotarły do ​​ćwierćfinału, wróciło na karaibską wyspę, występując na scenie w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Portoryko..

Top 12, w którym tym razem znalazło się 13 drużyn, przy remisie, Składało się z Wietnam, Meksyk, Irlandia Północna, Filipiny, Polska, Somalia, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Czechy, Francja, Indie, Indonezja i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Mój przedstawiciel USA, Shri Saini; Polska, Karolina Biławska; Indonezja, Priscilla Yules; Meksyk, Karolina Vidalis; Irlandia Północna, Anna Leach; I Wybrzeże Kości Słoniowej, Olivia Yaes.

Zapowiedź ta wywołała rozczarowanie, a nawet dezaprobatę wśród publiczności, która była zaskoczona nieobecnością jednego ze swoich ulubionych kluczowych ekspertów: Wenezuelka Alejandra Conde i lokalny kandydat z Portoryko Ariam Diaz.

Wśród publiczności dominowały delegacje z krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Wenezuela i Meksyk, które nie przestawały powiewać flagami narodowymi. Skandują nazwy swoich krajów.

„Mam nadzieję, że Latina wygra”, „Wenezuela to kraina królowych” i „Wiesz, jestem Portorykańczykiem” – to niektóre z haseł, które wielu na sali głośno skandowało.

Ostateczna ceremonia odbyła się również po kilku sporach prawnych, które trwały od tego czasu Portoryko With a Purpose (PRwaP) pozwało Stephanie del Valle, prezes Miss World 2016 i Reignite Puerto Rico Inc., za rzekome oszustwo.

PRwaP zażądała zapłaty kwoty 1 225 000 dolarów, kwoty pochodzącej ze środków publicznych, której była Miss Portoryko rzekomo nie zwróciła, a która mimo to udowodniła, że ​​odpowiednią kwotę zapłaciła.

Del Valle złożyła pozew przeciwko PRwaP, żądając ponad 31 milionów dolarów odszkodowania za szkody moralne i ogłosiła, że ​​nie weźmie udziału w finale Miss World 2021.

Tak naprawdę rozległy się okrzyki na korzyść Del Valle i wygwizdy pod adresem innych organizatorów lub sponsorów widowiska, takich jak odpowiedzialny za PRwaP potentat kryptowalut Brock Pierce oraz szefowa Organizacji Miss World Julia Morley.

Podczas wydarzenia przypomniano sobie o Ukrainie i Pierce poprosił uczestników o zapalenie zniczy na stołach, W pozdrowieniu ożywionym głosem Miss World 2019 z Jamajki Tony’ego Ann Singha. (Siema)

Toni Anne Singh, Miss Świata 2019. Zdjęcie: @MissWorldLtd

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *