Mistrzowie 2021 w Polsce

Ta treść została opublikowana 28 grudnia 2021 – 12:32

Kraków (Polska), 28 grudnia (EFE). – Polska wiadomość z 2021 r. ponownie naznaczona była odejściem ultrakonserwatystów od rządu, na czele którego oficjalnie stoi premier Mateusz Morawiecki, ale w praktyce kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego.

JAROSŁAW KACZYŃSKI, „Siłacz” z Polski

Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS), partii rządzącej Polską od 2015 roku, zapowiedział, że na początku 2022 roku wiceprezes wykonawczy pozostawi skupienie się na organizacji partii, co jest interpretowane jako dymisja. z aktywnej polityki.

Władza Kaczyńskiego wykracza poza zajmowane przez niego stanowiska, do tego stopnia, że ​​to jego osobowość utrzymywała konserwatywną koalicję na powierzchni i zdołała zablokować postęp w wyborach. Ponadto w 2021 roku udało mu się pozyskać poparcie lewicy w ważnym głosowaniu nad budżetem naprawy gospodarczej, który został wysłany do Brukseli oraz formalne porozumienia z mniejszymi formacjami, aby uzyskać ich poparcie parlamentarne bez włączenia do koalicji rządowej.

ZBIGNIEW ZIOBRO, antyeuropejczyk z mocą

Wicepremier, Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider drugiej najważniejszej partii w koalicji rządzącej: ilość władzy, jaką gromadzi Ziobro, jego radykalne antyeuropejskie postawy i kontrowersyjna reforma sądownictwa stawiają go w oku huragan w 2021 roku.

Zubero podkreślał swoją pozycję głównego krytyka Brukseli w rządzie już odległym od polityki społecznej i nie wahał się określić Komisji Europejskiej jako „terroryzmu gospodarczego”.

Donald Tusk, Drogocenna opozycja

Powrót Donalda Tuska do polityki wewnętrznej po sprawowaniu przez niego funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej budzi tyle samo nadziei, co podejrzenie o porządek obywatelski (PO), formację, która przewodzi.

Z jednej strony koledzy partyjni liczyli na skorzystanie ze wsparcia, jakie mógł przynieść jedyny polityk, który udowodnił, że potrafi przechytrzyć PiS; Z drugiej strony jego powrót do kierownictwa pokazał niepewną sytuację, w jakiej znajdowała się od lat Partia Pracy, partia w nieładzie i niezdolna do wykorzystania słabości i skandali, z którymi borykał się rząd. Charyzma Tuska jest bardziej ceniona za granicą niż w Polsce, gdzie jego wizerunek kojarzy się z klasą polityczną odrębną od problemów zwykłych ludzi.

Isabella ofiarą restrykcyjnego prawa aborcyjnego

Śmierć Izabeli, 30-letniej kobiety, w ciąży z powikłaniami, w której zespół medyczny podobno stawiał życie płodowe przed matką, choć wykazywała nieodwracalne nieprawidłowości, doprowadziła do uregulowania aborcji w Polsce.

W całym kraju miały miejsce masowe demonstracje, przypominające protesty feministyczne, które miały miejsce zaledwie rok temu.

Adam Glapiński, Bankier kontra

Od powołania w lutym 2010 r. aż do kilku miesięcy temu prezes Narodowego Banku Polskiego (BNP), Adam Glapiński, działał pod prąd innych dużych międzynarodowych instytucji finansowych: wręczył banknot 500 zł w momencie, gdy trend polegał na unikaniu rachunków o wysokiej wartości, aby uniknąć prania pieniędzy; Zasugerował nawet wprowadzenie 1000-kartkowego papieru „aby ludzie mogli wkładać więcej pieniędzy do tacy”, a przede wszystkim nie podnosić stóp procentowych, podczas gdy inflacja stale rośnie.

Wreszcie bezprecedensowy w ostatnich dwóch dekadach poziom inflacji, z rocznym wzrostem o prawie 8%, zmusił Glapińskiego do podnoszenia stóp procentowych trzy razy w miesiącu, do 1,75%.

LESZEK CZARNECKI W POSZUKIWANIU OSZUSTW

Był najbogatszym człowiekiem w Polsce i jednym z najbogatszych ludzi na świecie, tajnym agentem, wasalem różnych rządów, sportowcem ekstremalnym, od dziesięcioleci symbolem potęgi gospodarczej Polski. Teraz grozi mu 15 lat więzienia za oszustwo.

Rozmiary jego problemów finansowych można podsumować jednym faktem: kiedy interwencja miała miejsce kilka miesięcy temu, Idea Bank, klejnot portfela Czarneckiego, zainwestował w operacje wysokiego ryzyka kapitał równy 90% całego banku narodowego fundusz gwarancyjny. polerowanie.

Ucieczka przed sprawiedliwością Po ucieczce w bagażniku samochodu i obecnie zaginionej Czarnici znikają w 2021 roku, a wraz z nią personalizacja postkomunistycznego polskiego „cudu gospodarczego”.

Daniel Obajik, blisko władzy

Jeszcze kilka lat temu szef Orlina, największej grupy energetycznej w Polsce, był burmistrzem miasta zatrudniającego mniej pracowników niż firma, którą prowadzi obecnie.

Wątpliwości dotyczące niektórych osobistych transakcji finansowych, takich jak nabywanie budynków i firm po bardzo niskiej cenie, a także jego śmiała osobowość i niepochlebne słownictwo sprawiły, że Obajtek stał się jednym z najmniej popularnych mężczyzn w Polsce od miesięcy. Uważany jest za osobę bardzo bliską szefowi partii rządzącej Jarosławowi Kaczyńskiemu, a jego nazwisko zostało odnotowane jako następca premiera Mateusza Morawieckiego, ale jego szczęśliwa gwiazda przyćmiła opinię publiczną, przynajmniej dopóki nie ominiesz swoich pozwów i nie dostaniesz pozbyć się wszelkich podejrzeń.

Christina TSIMANOUSKAYA, EXILIADA DE BIELORRUSIA

Białoruska lekkoatletka, która uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020, postanowiła ubiegać się o azyl polityczny w Polsce po tym, jak potwierdziła, że ​​obawia się o swoje bezpieczeństwo i ataki ze strony swojego rządu. W ten sposób 24-letnia dziewczyna zwróciła uwagę całego świata na sytuację sportowców w swoim kraju, którzy podlegają naciskom, żądaniom i groźbom dyktatorskiego rządu.

Robert Lewandowski, Bohater Narodowy

W 2021 roku „Louis” kilka dni temu pobił, zdobywając 43 gole, rekord najwyższego strzelca w Bundeslidze od 1972 roku, Gerda Mullera, „napastnika”. To wystarczyło, by wyrósł w gronie polskich gwiazd sportu na 2021 rok, ale po prostu kolejny znak w jednym z najwybitniejszych sportowców ostatnich czasów.

Pasmo osiągnięć napastnika Bayernu Monachium obejmuje strzelanie bramek w 100 meczach w Unii Europejskiej (81), zawodnik z zagranicy, który potrzebował najmniej meczów, aby strzelić sto bramek w lidze niemieckiej (168) i strzelił najszybciej ( pięć bramek). W historii Bundesligi, kiedy w 2015 roku strzelił pięć bramek w zaledwie dziewięć minut.

Paulo Sosa, Odnowiona iluzja

Trener reprezentacji Polski, który objął stanowisko na początku 2021 roku, poprzedziła długa i żmudna kariera trenera kilkudziesięciu klubów tak różnorodnych, jak chiński Tianjin czy Girondes de Bordeaux. Jego kompatybilność z drużyną, która zawsze obiecuje więcej niż dostarcza, doprowadziła do podekscytowania polskich kibiców i po raz pierwszy od lat na ławce narodowej jest trener, z którego wszyscy są zadowoleni.

Nie chodzi o wyniki: największym osiągnięciem na Euro 2020 był remis z Hiszpanią. Z 15 oficjalnych meczów rozegranych pod jego klubem Polska wygrała sześć i zremisowała pięć, co jest po prostu akceptowalną ścieżką dla zespołu z dużym potencjałem. Jeśli jego zapowiadany wyjazd do brazylijskiego klubu nie skrystalizuje się, może sprawić dużo radości drużynie Lewandowskiego. EFE

mag / miecz / dżem / eg

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *