Monitorują sytuację w DRK po erupcji wulkanu – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Trzęsienia ziemi spowodowały pęknięcia w różnych częściach Gomy, stolicy prowincji Kiwu Północne, w północno-wschodnim regionie Demokratycznej Republiki Konga, podał we wtorek portal informacyjny Actualité.cd.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele samorządu terytorialnego zapowiedzieli kolejną wizytę ofiarom i przesiedleńcom, zwłaszcza mieszkańcom Bohine, jednego z najbardziej dotkniętych miast, a władze krajowe powtórzyły zalecenie mieszkańcom Gomy, aby byli czujni i przestrzegali przepisów. Rezolucja Rady Bezpieczeństwa. Wytyczne.

Według Zarządu priorytetem pozostaje monitorowanie wulkanu i ocena sytuacji humanitarnej oraz warunków drogowych dla ewakuacji rodzin, a także utrzymanie porządku i bezpieczeństwa przez policję i wojsko.

W rozmowie z Radiem Okapi, szefowa społeczeństwa obywatelskiego w Gomie, Marion Ngafo, wyraziła uznanie dla solidarności ludowej: powiedziała, że ​​wiele osób przyjmuje w swoich domach ludzi, którzy nie wiedzą nawet, jak zapewnić im miejsce do spania, pomimo sytuacja na ziemi. to jest bardzo trudne.

Radio Okapi poinformowało, że wielu mieszkańców północnej części miasta i okolic w pobliżu rzeki Nyiragongo zostało ograbionych ze wszystkiego i pośpiesznie porzuciło swoje domy, a kiedy wrócili, nic nie zostało.

Rzeka Nyiragongo jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich, a jej erupcja w 2002 r. Pozostawiła w sumie 250 zgonów, według oficjalnych danych.

We wczorajszym oświadczeniu Sekretarz Generalny ONZ António Guterres złożył kondolencje rodzinom ofiar i rządowi Demokratycznej Republiki Konga oraz stwierdził, że organizacja i jej partnerzy humanitarni pracują nad wspierać wysiłki kraju w stawieniu czoła katastrofie. .

jha / mjm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *