Monitorują sytuację w DRK po erupcji wulkanu – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Trzęsienia ziemi spowodowały pęknięcia w różnych częściach Gomy, stolicy prowincji Kiwu Północne, w północno-wschodnim regionie Demokratycznej Republiki Konga, podał we wtorek portal informacyjny Actualité.cd.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele samorządu terytorialnego zapowiedzieli kolejną wizytę ofiarom i przesiedleńcom, zwłaszcza mieszkańcom Bohine, jednego z najbardziej dotkniętych miast, a władze krajowe powtórzyły zalecenie mieszkańcom Gomy, aby byli czujni i przestrzegali przepisów. Rezolucja Rady Bezpieczeństwa. Wytyczne.

Według Zarządu priorytetem pozostaje monitorowanie wulkanu i ocena sytuacji humanitarnej oraz warunków drogowych dla ewakuacji rodzin, a także utrzymanie porządku i bezpieczeństwa przez policję i wojsko.

W rozmowie z Radiem Okapi, szefowa społeczeństwa obywatelskiego w Gomie, Marion Ngafo, wyraziła uznanie dla solidarności ludowej: powiedziała, że ​​wiele osób przyjmuje w swoich domach ludzi, którzy nie wiedzą nawet, jak zapewnić im miejsce do spania, pomimo sytuacja na ziemi. to jest bardzo trudne.

Radio Okapi poinformowało, że wielu mieszkańców północnej części miasta i okolic w pobliżu rzeki Nyiragongo zostało ograbionych ze wszystkiego i pośpiesznie porzuciło swoje domy, a kiedy wrócili, nic nie zostało.

Rzeka Nyiragongo jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich, a jej erupcja w 2002 r. Pozostawiła w sumie 250 zgonów, według oficjalnych danych.

We wczorajszym oświadczeniu Sekretarz Generalny ONZ António Guterres złożył kondolencje rodzinom ofiar i rządowi Demokratycznej Republiki Konga oraz stwierdził, że organizacja i jej partnerzy humanitarni pracują nad wspierać wysiłki kraju w stawieniu czoła katastrofie. .

jha / mjm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *