Możesz więc stracić stały pobyt w Stanach Zjednoczonych

Możesz więc stracić stały pobyt w Stanach Zjednoczonych

Tak to mozliwe! Przypadki nie są częste, ale przykładów jest wystarczająco dużo. Po jego uzyskaniu można utracić stały pobyt w Stanach Zjednoczonych.

ponieważ? Istnieją 4 sposoby na utratę praw i korzyści wynikających ze statusu stałego rezydenta w kraju. Wśród nich zezwolenie na zamieszkanie i pracę w dowolnym punkcie geograficznym Stanów Zjednoczonych.

Ludzie częściej tracą zieloną kartę z powodu oszustw imigracyjnych i popełniania przestępstw. Ale mogą ją również utracić przez porzucenie lub deklarację. Zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tej ostatniej opcji. Co za ryzyko! Cóż, mogą wpaść w taką sytuację z czystej ignorancji.

W każdym razie najważniejszą rzeczą jest skontaktowanie się z prawnikiem imigracyjnym, który pomoże ci przejść przez proces prawny.

Sprawdź „Zieloną Kartę” z własną deklaracją

Aby uniknąć utknięcia w tej sprawie, powinieneś wiedzieć, że tylko sędzia imigracyjny ma moc prawną do cofnięcia twojego stałego pobytu.

Dlatego żaden urzędnik imigracyjny nie może zmusić cię do podpisania formularza I-407, kiedy wracasz do Stanów Zjednoczonych z podróży zagranicznej.

Jeśli widzisz siebie w takiej sytuacji, nie podpisuj! Formularz I-407 stanowi dobrowolną rezygnację ze statusu stałego rezydenta.

Jeśli podpiszesz, czy to przez pomyłkę, czy przez niewiedzę, automatycznie utracisz status legalnego imigranta w Stanach Zjednoczonych. W przyszłości nie będziesz mógł wjechać do kraju.

Oszustwo imigracyjne

W takim przypadku stracisz nie tylko stałe miejsce zamieszkania. Czeka Cię również postępowanie w sprawie wydalenia (lub unieważnienia) i/lub deportacji.

Wypowiedzenie jest ustalane przez Służbę Celną i Imigracyjną Stanów Zjednoczonych (USCIS). Podmiot ten może stwierdzić, że nie spełniałeś wymogów stałego pobytu w momencie składania wniosku o zmianę statusu. Mieści się to w ciągu pięciu lat od uzyskania przez Ciebie „Zielonej Karty”.

Zasadniczo oszustwo imigracyjne to każde kłamstwo powiedziane podczas wypełniania formularza lub podczas rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym. Wszelkie celowe i celowe pominięcie informacji.

Typowe przykłady: wykreślenie z rejestru karnego, podszywanie się pod inną osobę w celu ubiegania się o pomoc rządową lub inne usługi, małżeństwo tylko w celu uzyskania stałego pobytu.

Przestępstwa powodujące utratę „zielonej karty”

Po pierwsze, „zbrodnie niemoralnego zachowania” stanowią działania przeciwko społeczeństwu. Np.: krzywoprzysięstwo, uchylanie się od płacenia podatków, niszczenie mienia (publicznego lub prywatnego), wymuszenie, oszustwo poprzez fałszywe deklaracje itp.

Wpływ tych przestępstw na Twój status prawny jako imigranta zależy od interpretacji urzędnika imigracyjnego lub sędziego imigracyjnego prowadzącego sprawę.

Po drugie, przestępstwa kwalifikowane to czyny przestępcze w rozumieniu prawa Stanów Zjednoczonych. Przykład: kradzież, oszustwo, morderstwo, znęcanie się nad dziećmi lub osobami starszymi i inne. Niektóre są uważane za normalne, inne za niebezpieczne.

W jaki sposób skazanie za którekolwiek z tych przestępstw może wpłynąć na Twój status imigracyjny? Konsekwencje są różne, od utraty stałego pobytu, groźby usunięcia lub deportacji, po dożywotni zakaz powrotu do Stanów Zjednoczonych.

Utrata stałego pobytu z powodu dezercji

Dzieje się tak, gdy stały rezydent przekracza 180 dni pobytu poza Stanami Zjednoczonymi.

Jeśli tak jest, ale imigrant wraca w ciągu roku, następuje „obalalne domniemanie zrzeczenia się stałego pobytu”. Jak rozwiązać ten problem? Możesz udowodnić (wysoce uzasadnione) przyczyny swojej nadmiernej nieobecności, a także zamiar powrotu do kraju.

Jeśli stały rezydent przebywał poza Stanami Zjednoczonymi dłużej niż rok, aby wrócić, najpierw potrzebuje pozwolenia na wjazd (pre-parole). Bez tego zezwolenia lub w przypadku braku próby powrotu tracisz prawo stałego pobytu w kraju.

Jeśli utracisz Zieloną Kartę w wyniku porzucenia, możesz ponownie rozpocząć proces uzyskiwania stałego pobytu. Ale spoza Stanów Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *