Możliwość konsolidacji Karty Oaxaca

W tych okolicznościach możemy również dodać fakt, że Meksyk jest jednym z najbardziej konkurencyjnych krajów, które przyciągają branże, które chcą się przenieść. Nasze 23 umowy handlowe, w szczególności T-MEC, nasz potencjał przemysłowy, położenie geograficzne, zasoby naturalne i kapitał ludzki dają nam przewagę nad innymi krajami walczącymi o przyciągnięcie tych firm, takimi jak Brazylia, Kolumbia, Turcja czy Polska.

Z drugiej strony, wyobrażając sobie pociąg międzyoceaniczny jako kompleksowy projekt, spodziewamy się postępu nie tylko w rehabilitacji linii kolejowej Przesmyk, ale także w modernizacji lotnisk w Ixtepec i Minatitlan oraz w portach Salina. Cruz i Cotzacoalcos. Wszystko to razem zapewniłoby lepszą łączność i ułatwiłoby handel między Azją a wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych.

Jeśli uda nam się osiągnąć te cele, możemy oczekiwać, że projekt korytarza międzyoceanicznego będzie miał pozytywny efekt mnożnikowy dla naszej gospodarki, a będzie to między innymi oparte na prostym fakcie, że, jak twierdzą niektórzy eksperci, prawdopodobnie zmniejszy się do sześć godzin transportu, który zwykle zajmuje statek tranzytowy przez Kanał Panamski.

Jednak, jak już kilkakrotnie mówiłem, ważne jest, aby poprawić rządy prawa, zapewnić bezpieczeństwo publiczne i utrzymać w miarę możliwości stabilne otoczenie gospodarcze, aby dążyć do rozwoju gospodarczego i społecznego regionu.

Ponadto konieczne jest zapewnienie przez państwo dostaw energii w perspektywie średnio- i długoterminowej (energii elektrycznej i gazu ziemnego) dla przemysłu, który zamierza zaistnieć w regionie i chce produkować niektóre towary lub świadczyć usługi. Jeśli nie będziesz nad tym wszystkim pracował, inwestycje po prostu nie przyjdą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.