Możliwości zatrudnienia w Polsce

Możliwości zatrudnienia w Polsce

Inwestycja publiczna polskiego rządu na rzecz rozwoju kraju w nadchodzących latach ma swoją nazwę: Plan Morawieckiego, będąc Ministrem Rozwoju i Finansów, Mateusz Morawiecki Kto to popiera?

Plan opiera się na reindustrializacji kraju, rozwoju innowacyjnych firm, ekspansji zagranicznej i rozwoju regionalnym. Polska przeznaczy na lata 2014-2020 ze środków UE 82,5 mld euro.

„Inwestycje wzrosną nawet o 25% PKB, a wydatki na badania i rozwój nawet o 2%” – wyjaśnia. Jose Luisa VillacampySenior Fellow działu hiszpańskiego polskiej kancelarii DZP i dyrektor konferencji o Polsce organizowanej przez Cámara de Madrid.

infrastruktura

Szansę znajdziesz w budownictwie drogowym, modernizacji sieci kolejowej, infrastrukturze morskiej (porty Gdańsk i Gdynia) oraz infrastrukturze rzecznej. Zdaniem Katarzyna KuźmaPartner DZP: „Większość pieniędzy idzie na drogi”.

Nieruchomość

Sektor ten w Polsce stale się rozwija. Z roku na rok wzrasta liczba budowy i sprzedaży domów. W kwietniu ruszył program 500 Plus, w ramach którego polski rząd dofinansowuje zakup mieszkań. Organy publiczne chcą także usprawnić funkcjonowanie spółdzielni mieszkaniowych i zwiększyć podaż mieszkań komunalnych. „Państwo chce być promotorem budownictwa chronionego” – podsumowuje. Adolfo AllustizaPrezes Zarządu Syrena Invest, działającej w Polsce firmy dewelopersko-inwestycyjnej.

Energia odnawialna

Nadszedł czas na energie odnawialne, a w szczególności energię wiatrową, której Hiszpania jest eksporterem energii. Sektor energetyczny będzie także wymagał budowy sieci elektroenergetycznych i gazociągów. W szczególności ten ostatni wymaga „inwestycji w informatykę” – mówi Kozma.

środowisko

Możliwości w zakresie zarządzania zasobami wodnymi, „co może być interesujące dla hiszpańskich firm, które mają duże doświadczenie w tej dziedzinie”, ochrony środowiska, gospodarki odpadami i redukcji hałasu.

Przemysł…wartość dodana

W tym rozdziale „produktom zostanie zapewniona wartość dodana i więcej środków zostanie zainwestowanych w badania i rozwój, aby móc konkurować z krajami o niższych wynagrodzeniach” – wyjaśnia Villacampa. Główne sektory to: motoryzacyjny, lotniczy, chemiczny, maszynowy, elektroniczny, rolno-spożywczy i metalowy.

Julio Fernandez

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *