Multilateralizm zajmuje centralne miejsce w programie 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych, 6 września (Prensa Latina) Rozpoczęcie 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, któremu przewodniczy Trynidad i Tobago, stanowi dziś poligon doświadczalny dla multilateralizmu w obliczu eskalacji konfliktów na świecie.

We wtorek podczas inauguracji nowej kadencji zastępca sekretarza generalnego ONZ Amina Mohamed wezwała do budowania zaufania, spójności i solidarności między państwami członkowskimi.

Podkreślił, że wszyscy musimy zobowiązać się do wykorzystania tego zgromadzenia jako przypadku testowego dla pluralizmu i dopilnowania, aby kształtowaliśmy rozwiązania, które przyniosą korzyści ludziom i społecznościom na całym świecie.

Mohamed zauważył, że Zgromadzenie Ogólne reprezentuje nasze „wspólne człowieczeństwo” i „nasze wspólne zaangażowanie” na rzecz pokoju, zrównoważonego rozwoju i praw człowieka.

Ze swojej strony przewodniczący 78. sesji Dennis Francis określił priorytety swojej kadencji w oparciu o cztery konkretne klucze: pokój, dobrobyt, postęp i zrównoważony rozwój.

W swoich pierwszych słowach po objęciu urzędu przedstawiciel Trynidadu i Tobago przestrzegł przed złożonymi wyzwaniami stojącymi przed światem, takimi jak zmiany klimatyczne, konflikty i ubóstwo.

Utrudniło to osiągnięcie pokoju, a podziały geopolityczne wywołały sceptycyzm wobec systemów wielostronnych.

„Jako główny organ decyzyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Zgromadzenie Ogólne ponosi szczególną odpowiedzialność za zapewnienie, że nasze wysiłki opierają się na silnym systemie wielostronnym, wiernym wartościom i zasadom pielęgnowanym w Karcie Narodów Zjednoczonych, ” on dodał. .

W tym samym duchu ustępujący prezydent Chapa Korosi wezwał kraje do współpracy na rzecz zrównoważonej przyszłości.

„Nasze przetrwanie zależy od naszej współpracy” – podkreślił, powołując się na globalne przeszkody, takie jak przyspieszanie zmian klimatycznych, utrata różnorodności biologicznej, edukacja i nierówność płci.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *