„Musisz skorzystać z technologii opisanej w książce”.

Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców, Peter Krause vom Cliff, był odpowiedzialny wczoraj za otwarcie Forum Edita, z konferencją Przyszłość książki i wydawnictwa . Opisując Barcelonę jako „serce wydawnictwa”, dzięki jej 500-letniej historii i doświadczeniu w publikowaniu książek, Krause mówił o dwóch kluczowych momentach w świecie wydawniczym: Gutenbergu, wraz z wynalezieniem prasy drukarskiej, oraz obecnych wydawców, którzy wiedzieli, jak to robić. wprowadzać innowacje we wszystkich rodzajach mediów, aby opublikować książkę.

Prelegent poparł mądrość Marka Twaina: „Skupmy się na możliwościach, a nie na problemach”, abyśmy nie myśleli zbyt wiele o pandemii, ale „o wszystkich możliwościach, jakie dają nam innowacje technologiczne i sztuczna inteligencja; powinniśmy inwestować w technologii” nalegał Krause, który wskazał również, że ludzie są „zwierzętami społecznymi” i musimy organizować wystawy i spotkania twarzą w twarz we wszystkich obszarach i na wszystkich poziomach.

„Wolność słowa i prawa autorskie to ta sama strona medalu”, mówi Krause.

„Musimy zachęcać do czytania: to empatia, otwiera drzwi do nowej wiedzy i nowych pomysłów, poszerza naszą wizję. Musimy czytać, ponieważ jest to część naszego życia.” Nalegał również na edukację jako „bogactwo dzieci i przyszłość, ponieważ w Europie nie mamy kopalni złota”.

„Książka powinna być ogólnodostępna, ponieważ jest taka sama, niezależnie od tego, czy jest w wersji papierowej, czy cyfrowej” – dodał. Ale nie zapominajmy o zaletach fizycznej książki, która aktywuje różne regiony mózgu.” Nawoływał do zaufania rekomendacjom księgarzy, szczęśliwie, doradzają nam rzeczy, których w przeciwnym razie nigdy byśmy się nie dowiedzieli.

Bronił również wolności słowa: „Nie musisz myśleć o Chinach. Wystarczy spojrzeć na Polskę lub Węgry. Czytanie jest konieczne, aby ukształtować naszą opinię i naszą wolność wypowiedzi i opinii. Wolność słowa i prawa autorskie są ta sama strona medalu, dzięki czemu autorzy mogą wyrażać się niezależnie.” Zaznaczył, że nie ma branży, w której jest tyle kobiet na bardzo ważnych stanowiskach.

Pomimo swojego poparcia dla technologii w branży wydawniczej, Krause mówił również o jej wadach: „To dziwne, że platformy pochodzą z Ameryki Północnej, a treści są europejskie. Płacimy za to naszymi danymi. To wyzwanie dla polityków w Brukseli. zła część technologii. W końcu to się skończy”. Sztuczna inteligencja pisze powieści, dlatego tak ważna jest ochrona praw autorskich”.

W wydarzeniu wzięli udział osoby odpowiedzialne za sektor książki w Katalonii, a także minister kultury Miquel Esita, minister kultury Natalia Garriga i zastępca burmistrza Barcelony ds. kultury Jordi Marti, prezydent Cambra. Del Leiber, Patrici Texes i prezes UPF, Oriol Amat. Dzisiejsze forum podsumowuje stan zdrowia i przyszłość sektora wydawniczego, „aby zapewnić narzędzia dla sektora i promować Barcelonę jako stolicę książki”, jak to określił Texis.

Wśród zaplanowanych wydarzeń, które można dziś śledzić na żywo na Forumedita.com, znalazły się konferencje Rudigera Fischenbarta, Inigo Palau, Marina Buchnera, Alberto Nadala oraz dyrektor generalnej promocji książki i czytelnictwa w Hiszpanii Marii José Gálvez.

Okrągłe stoły odbędą się również na temat bibliotek, bibliotek i dobrobytu narratorów latynoamerykańskich oraz dialogów między Elvirą Marco i Sergio Villa Sanjuan, odpowiednio Danielem Fernandezem i Jorge Corralesem, prezesem i dyrektorem Cedro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *