Muzeum Dom Józefa Bow

To Rebecca zapisze Josepha na listę Schindlera.

Studio znajdujące się przy Berdichevsky Boulevard na Rothschild Boulevard zostało w tym roku nagrodzone tytułem „Tripadvisor Travellers Choice 2021”, co plasuje je wśród 10% najlepszych atrakcji na świecie”, a miliony podróżnych z serwisu Tripadvisor umieściły tę atrakcję wśród 10% najlepszych na całym świecie. świat” — podkreśla stronę z recenzjami podróży.

W dwóch prostych salach muzeum prezentuje sprzęt fotograficzny, prasę drukarską oraz filmy pierwszego autora izraelskich filmów animowanych.

Są też przykłady jego pracy w animacjach, obrazach, animacjach, rysunkach, kopie dziewięciu książek, które opublikował przez lata oraz dowody jego wciągających badań w języku hebrajskim.

Pau był chłopcem, który został uratowany, ponieważ umiał rysować ulubione przez Niemców litery gotyckie, mimo że nie znał niemieckiego, był człowiekiem, który stworzył hebrajskie czcionki, język państwa żydowskiego.

Swoje umiejętności rysunkowe wykorzystywał również do ratowania życia wielu Żydów, fałszując dla nich papiery. Te heroiczne wysiłki zostały docenione przez Światowe Centrum B’i B’rith w Jerozolimie, kiedy Pau pośmiertnie przyznał świadectwo żydowskich ratowników.

Chociaż Hadassah i Kella twierdzą, że ich rodzice nie wstydzili się swoich doświadczeń z Holokaustem, Joseph Pow zachował jeden aspekt swojej pracy dla siebie. Zaledwie kilka lat po jego śmierci córki Bao dowiedziały się o pracy ojca w szpiegostwie na rzecz Mosadu.

Z tego powodu Bao mógł ułatwić sobie życie w Stanach Zjednoczonych, ale zdecydował się pozostać w Izraelu.

Jego doświadczenie w tej dziedzinie zostało również wykorzystane przez izraelskie siły bezpieczeństwa, gdzie realizował tajne filmy animowane dla izraelskiej armii i Mosadu.

Więcej informacji i darowizny Odwiedź ich stronę internetową.

Powielanie dozwolone z następującym numerem referencyjnym: © EnlaceJudío

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *