Muzeum Sztuki Islamu, kulturalna latarnia morska Kataru

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Niedawno odrestaurowany jako wstęp do 22. mistrzostw świata w piłce nożnej, jego kolekcje przestrzeni wystawienniczej obejmują 1400 lat historii, a jego korytarze wyświetlają dzieła sięgające VII wieku, według ich specjalistów od zwiedzania.

Rękopisy, ceramika, tkaniny i kamienie szlachetne pojawiają się w katalogu galerii sztuki, która od 2008 roku służy jako platforma dialogu i międzynarodowej wymiany łączącej Wschód z Zachodem, jakby snując sztukę w poszukiwaniu celu.

Zaprojektowana przez architekta Ioh Ming Pei instalacja integruje elementy zebrane na trzech kontynentach, dzięki impulsowi rządowej organizacji Qatar Museums, odpowiedzialnej za przeprowadzone przeprojektowanie.

Kolekcja obejmuje jedne z najsłynniejszych muzułmańskich wyrobów szklanych na świecie, w tym wybitne kielichy, średniowieczne wazy i jaskrawo kolorowe lampy meczetowe.Wśród nich znajdują się dzieła pochodzące z epoki mameluckiej, kluczowej dla historii Egiptu i cywilizacji arabsko-islamskiej. VIII wiek.

Zwiedzających przyciąga również wybór przyborów kuchennych i paneli kaflowych, które świadczą o zasadniczej roli ceramiki w życiu codziennym, a prawie 800 rękopisów Koranu podkreśla znaczenie tego dokumentu w regionie.

W tym sensie słynny Abbasyd Błękitny Mushaf, jedno z najwspanialszych i najrzadszych dzieł na scenie islamskiej, czy dobrze znane pięć stron Timurid Baysungur Mushaf, największego Mushafa na świecie, również wyróżnia się jako teksty o nauce , literatury i religii.

Broń, zbroje, instrumenty naukowe, przedmioty gospodarstwa domowego, dywany, kostiumy i tkaniny wyróżniają się w zbiorach muzeum instytucji, którego ogromna biblioteka zawiera katalog ponad 21 000 tekstów.

Jednym z obszarów zainteresowań muzeum jest rozwój dzieci, dlatego oferuje ono szeroki wachlarz zasobów dla dzieci, w tym opowiadania i tomy z zakresu historii sztuki oraz różnorodny program zajęć artystycznych i park rozrywki, a także inne propozycje.

Z panoramicznym widokiem na wybrzeże miasta, budynek w Doha dołączył do ambitnego planu Kataru, aby pomieścić setki tysięcy gości, którzy zalewają jego ulice w środku mistrzostw świata, w celu wyrażania kultury i sportu.

jf/jdg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.