Muzyka i kolory w Dolinie Świątyń Agrigento – Podróże i Turystyka

Muzyka i kolory w Dolinie Świątyń Agrigento – Podróże i Turystyka

(ANSA) – Taniec, muzyka, przedstawienia, koncerty, wystawy, procesje, rozrywka i degustacje: Od 5 do 12 marca w Dolinie Świątyń w Agrigento na Sycylii ponownie odbędzie się Festiwal Wiosny „Mandorlo in Fiore”.
Oczekuje się, że 28 krajów z całego świata weźmie udział w tym wielkim wydarzeniu folklorystycznym, odbywającym się obecnie w 75. edycji, którego jedynym celem jest szerzenie przesłania nadziei, harmonii i pokoju w mieście, z którego majestatycznie wznosi się Świątynia Zgody. Wieki.
Tegoroczna edycja zapowiada się pełna nowości przy zachowaniu poszanowania tradycji, takich jak oświetlenie Trybuny Przyjaźni przed Świątynią Zgody, procesja z pochodniami oraz parada uczestników ulicami i placami miasta.
Wydarzenie jest organizowane przez gminę Agrigento wraz z Parkiem Archeologicznym Doliny Świątyń, regionem turystycznym Valle dei Temple i Fundacją Teatro Luigi Pirandello oraz przy wsparciu Ministerstwa Turystyki i Regionu Sycylii.
W ramach Festiwalu „Kwiat Migdału” spotykają się trzy główne wydarzenia: „Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny”, „Festiwal Dzieci Świata” oraz „Drzewo Migdałowe na Stole” z pokazem kulinarnym i degustacją.
Kraje uczestniczące oprócz Włoch: Albania, Arabia Saudyjska, Armenia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Egipt, Gruzja, Grecja, Indie, Kenia, Kirgistan, Korea, Litwa, Malezja, Macedonia, Meksyk, Panama, Peru, Polska. Rumunia, Serbia, Hiszpania, Sri Lanka, Tajlandia, Turcja i Uzbekistan.
Festiwal rozpocznie się w niedzielę 5 marca o godzinie 9 na Piazza Vittorio Emanuele procesją na Viale della Vittoria, ao godzinie 12.00 na Piazza Cavour wystąpią zespoły folklorystyczne.
Kontynuacja o godz. 20:00 w Teatrze Pirandello, gdzie zostanie zaprezentowany spektakl „Dzieci Świata”.
Festiwal Wiosny zakończy się 12 marca na Piazza Vittorio Emanuele wielką paradą zespołów folklorystycznych i dziecięcych, sycylijskich orkiestr i rydwanów, procesji historycznych i grup regionalnych.
Finałowy pokaz odbędzie się o godzinie 15:00 w Valle dei Templi, natomiast o 20:30 w Teatrze Pirandello odbędzie się wieczór galowy ze zwycięskim zespołem w Złotej Świątyni.
Wreszcie, w poniedziałek, 13 marca, planowane jest dodanie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Naro, gdzie pierwotnie narodził się festiwal: o godzinie 10:00 odbędzie się pokaz wszystkich zespołów folklorystycznych. Więcej informacji o programie i mieście: prolocoagrigento.it (ANSA).

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Copyright Ansa

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *