Muzyka kameralna, wielki bohater Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Cartagena: obejrzyj cały program

zdjęcie dzięki uprzejmości

Romantyczne brzmienia przejmują w tych dniach La Heroica za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Cartagena, który w tej 16. edycji będzie poświęcony muzyce kameralnej. Wielkie osobistości, takie jak Beethoven, Schumann, Schubert i Mozart, wśród innych wielkich współtwórców tego aspektu, będą mogły docenić na scenie twarzą w twarz i z wydajnością do 75%.

W ten sam sposób, jeśli kogoś nie ma w Cartagenie i chce uczestniczyć w jednym z pozostałych 14 koncertów zawartych w programie 22 koncertów, Można go obejrzeć na kanale YouTube i Telepacífico.. Należy również zauważyć, że pomimo zdolności etapowych, zaleceniem urzędu burmistrza jest uciekanie się do wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa biologicznego, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost zakażeń w ostatnich tygodniach.

Ten nowy sezon muzyczny skupi się na kompozycjach, które przeżywały boom w XVIII i XIX wieku, Według pianisty Juana Davida Mory, który 7 stycznia będzie gościł w hotelu Santa Clara w stolicy Boliwarii od godziny 11 rano, interpretując najlepsze dzieła Bunkelego, Donizettiego i innych, mówi, że obecnie trwa konserwacja muzyki kameralnej. Dzięki współpracy muzyków fakt ten sięga dokładnie początku 1800 roku.

Z drugiej strony festiwal Wyróżnia się celem podkreślenia pełnego psychodelicznego uznania poprzez muzykę romansu, Tworząc w ten sposób spotkanie elementów artystycznych w każdym pokazie. W związku z tym Antonio Messina, dyrektor festiwalu, wyjaśnił w wywiadzie dla El Colombiano: „Przez kolor rozumiemy barwę każdego instrumentu i każdej grupy. Nie oznacza to, że każdy dźwięk ma kolor, ale raczej, że nuta na fortepian ma inną barwę niż ta sama nuta na flecie, a te warianty kolorystyczne nazywa się w muzyce klasycznej.

To połączenie można również postrzegać na podstawie cech geograficznychDlatego każdy dzień festiwalu poświęcony jest innemu krajowi: Austria, Niemcy, Francja, Włochy, Rosja, kraje wschodnie, Kolumbia, Z tą różnicą, że muzyka kameralna wykonywana na tych ziemiach jest bardziej współczesna niż jej poprzedniczki, gdyż sięga lat po XIX wieku; I pomimo tego, że wiele krajów zostało pominiętych, takich jak Hiszpania czy kraje Europy Wschodniej, takie jak Węgry i Polska, Messina sprecyzowała, że ​​do 10 stycznia będzie to przekąska do dalszego zgłębiania tego muzycznego nurtu.

Z drugiej strony, Gastronomia wzbogaca doświadczenie, dzięki czemu doświadczeni uczestnicy poczują wpływ Rossiniego, Który był jednym z największych orędowników tej grupy. Dlatego festiwalowi udało się zgromadzić tak wielu kolumbijskich szefów kuchni w czterech symbolicznych restauracjach w Kartagenie.

Następnie poznaj Programowanie strumieniowe Na Festiwal Muzyczny Cartagena 2022

czwartek 6 stycznia

19:00 – Kwintety f-moll Franka i Brahmsa, Dzieła romańskie pod dyrekcją Matana Porata, Kwartet Modigliani, zespół Alban Berg z Wiednia i Ariane Haring.

piątek 7 stycznia

11:00 rano. m. – Donizettiego, Rossiniego, Boncellego. Kolory kabin włoskich klientów Paula Gallego, Nora Sismondi, Silvia Carrido, Jose Gomez, Guido Corte, Ariana Hering i Stefano Malferrari.

20:30czterowiersze, przez Kwartet Peregrino i Antonello Farulli.

Sobota 8 stycznia

16:00 Kolory Kolumbii. Cartagena Symphony Orchestra, Glass Marcano i Oscar Javier Vargas.

19:00 – nowe romantyczne kolory. Rosyjska muzyka kameralna Marii Baranowej, Guido Cortiego, Silvii Carrido, Nory Sismondi i Andreya Baranowa; Alban Berg Ensemble – z Wiednia – i Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Federico Hoyosa.

Niedziela 9 stycznia

19:00 – Śpiewać. W barwach narodowych przez Filharmoniczną Izbę Młodzieży, Andrieja Baranowa i Glass Marcano.

poniedziałek 10 stycznia

11:00 rano – Wschodnie czterowiersze Colours Dvorak i Smetana grupy Oistrak.

18:00 (Zamknięcie) – Między przeszłością a teraźniejszością. Kolory muzyki kolumbijskiej dla Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Filharmonii i Leonarda Federico Hoyosa.

Czytaj:

„Dwóch wielkich patriarchów” i inne dzieła upamiętniające spuściznę zmarłego pisarza José Severino Nevesa
Trasa koncertowa Carlosa Vivesa została zawieszona z powodu wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *