Mylący kształt w danych

W świecie wciąż zdominowanym przez pandemię COVID-19, najsłynniejsze zawody w europejskiej piłce nożnej Wybierz najbardziej tajemniczy kształt. Nie tylko po to, aby potencjalnie zainfekowani gracze codziennie podróżowali między różnymi bańkami i krajami. Z punktu widzenia geopolitycznego, środowiskowego lub ekonomicznego jest to również zakład Wiele możliwości samozapłonu.

Na przykład w przyszły piątek 18. Chorwacja zmierzy się z Czechami w drugiej rundzie Euro. W normalnym turnieju byłby to rutynowy mecz, ale w najbardziej szalony możliwy sposób, Obie ekipy będą musiały przejechać tysiące kilometrów – 3470 Chorwatów i 2800 Czechów – zagra mecz w Glasgow w Szkocji.

Tak potoczą się najbliższe tygodnie dla tych 32 zespołów, również przy nierównym rozkładzie kilometrów. Szwajcaria dostanie ponad 12 000 Kilometry między pudełkiem a plecami do gry na przemian co trzy lub cztery dni w Rzymie i Baku, stolicy Azerbejdżanu. Łącznie w fazie grupowej wszystkie zespoły pokonają 114 950 kilometrów.

Wśród drużyn „gospodarzy” najwięcej będzie podróżować Hiszpania, ponieważ postanowiono skupić się na Las Rozas, 390 km od stadionu La Cartuja w Sewilli. Łącznie w trzech meczach pokona 2340 kilometrów, prawie dziesięciokrotnie więcej niż Dania lub Holandia, które ledwo pokonają 240 kilometrów كيلومتر W fazie grupowej ci, którzy oddzielają swoje miejsca spotkań od kortu, na którym będą grać.

Ale kto to wymyślił?

– Wydam ogłoszenie, które będzie zaskakujące – powiedział Michel Platini Komitetowi Wykonawczemu UEFA latem 2012 roku. Świętując 60. rocznicę UEFA, Francuz przewidział inny turniej. Po raz pierwszy publiczność Nie pojadę oglądać Pucharu Europy, ale zawody je odwiedzą, w różnych lokalizacjach na całym kontynencie.

Rozumowanie Platiniego było takie, że taki turniej zaoszczędziłby także krajowi-gospodarzowi kilka milionów euro, w oparciu o najnowszy dostępny precedens: Mistrzostwa Europy, Polskę i Ukrainę. Dla Hiszpanów było to wydarzenie do zapamiętania po zwycięstwie drużyny Vicente del Bosque, ale dla organizatorów nie było to tak dużo, ponieważ oba kraje kosztowały fortunę, zmuszając do budowy stadionów w szczytowym momencie imprezy. Propozycja Platiniego od pierwszej minuty wywołała krytykę. Dla Jerome’a ​​Valcke, który zajmował wówczas drugie miejsce w FIFA, koordynacja zniszczyła ducha rywalizacji. Ale Francuzi uparli się, opisując go jako „Fajny pomysł, jeśli trochę szalony„.

Rzeczywistość, To nie był najgorszy pomysł u steru UEFA Od człowieka zdyskwalifikowanego przez FIFA do 2027 roku za „akty faktycznego i biernego przekupstwa” i badanego przez francuskich prokuratorów za korupcję w wyborach Kataru na gospodarza następnych mistrzostw świata. Ale na pewno bardzo źle się starzeje.

12 miejsc oddzielonych 4766 miejscami oddziela Sewillę i Baku, co jest najbardziej wątpliwym miejscem w tym Pucharze Europy jako stolica kraju, który nie bierze udziału w turnieju Prezydent nakazał kilka miesięcy temu „oczyścić” opozycję Jako środek walki z epidemią i walką z Ormianami w Górskim Karabachu. Ponadto miasto było już w wiadomościach dwa lata temu, kiedy UEFA rozgrywała tam finał Ligi Europejskiej pomiędzy Arsenalem i Chelsea, gdzie ormiański pomocnik „strzelców” Henrikh Mkhitaryan nie mógł rozegrać meczu, ponieważ nie mógł zagwarantować swojej bezpieczeństwo na terytorium Azerbejdżanu.

Niezależnie od praw człowieka wybór Baku i pozostałych 11 miejsc oznaczał, że wiele krajów nie byłoby w stanie się przeciwstawić, a zatem nie było możliwości „czystego” masowego wycofania się. Początkowo było to 13, ale w 2017 roku UEFA wyeliminowała Brukselę jako miejsce rozgrywek z powodu opóźnień w budowie nowego stadionu i przeniesieniu meczów do Londynu. W tym roku Dublin również został odwołany i zastąpiony Sankt Petersburgiem, a ostatnio Bilbao zostało zastąpione przez Sewillę po niechęci rządu baskijskiego do przyjmowania widzów na trybunach.

Belgia jeszcze przed losowaniem znała już dwóch ze swoich trzech rywali, co skłoniło Kevina De Bruyne, belgijską gwiazdę Manchesteru City, do powiedzenia „Wydaje mi się, że jest to konkurs na „naśladowanie”.”, to kolejny dowód na to, że piłka nożna „staje się coraz bardziej biznesem”.

Z ekonomicznego punktu widzenia nie jest to takie proste. Ewentualne zyski zostaną rozdzielone między różne stadiony i tylko Anglia, która będzie gospodarzem ostatnich rund, może skoncentrować część zysków z organizacji takiego turnieju.

Kwestią sporną jest również liczba osób, do których zostanie przeniesione euro. Innym problemem spowodowanym organizowaniem takiego wydarzenia w takiej chwili jest Wszędzie obowiązują różne ograniczenia. Węgry będą miały 100% mocy. Kiedy rozegrają swoje mecze w Budapeszcie, Niemcy będą w stanie zdobyć tylko 22% kibiców (14 500 osób), którzy przybędą na Allianz Arena w Monachium. Na pozostałych stadionach w Rosji i Azerbejdżanie będzie wahać się między 25% a 50%. Hiszpania zagra 30% Ze stadionu Cartuja lub 16 000 widzów.

Jak ta formuła radzi sobie z Hiszpanią?

Nasz wybór a priori jest jednym z najkorzystniejszych w podróży i nie powinien z tego powodu cierpieć z powodu nadmiernego zmęczenia. Jednak według obliczeń BBC, jeśli Hiszpania dojdzie do finału Zrobię więcej kilometrów na ten Puchar Europy kto to zrobił? Podczas ostatnich czterech turniejów. 13 innych drużyn w tym samym trybie. Najszczęśliwszym krajem jest Holandia, która może zostać mistrzem, skracając mniej kilometrów niż lot z Madrytu do Cordoby.

Wśród zawodników, z którymi zespół Luisa Enrique spotka się w Sewilli, Szwecja będzie musiała przebyć 5220 km (w obie strony z Göteborga), aby dotrzeć na stadion, 5320 km w Polsce (skoncentrowany w Sopocie) i 7150 km od Słowacji, który dla wygody ustanowi swoją bazę operacyjną w Sankt Petersburgu.

Tego rodzaju dane spowodowały, że wiele grup ekologicznych zaczęło głośno krzyczeć. UEFA doskonale zdawała sobie sprawę, że tak się stanie, więc prezydent Aleksander Ceferin odpowiedział planem zrównoważonego rozwoju, aby zrównoważyć tysiące lotów. W rzeczywistości powiedział, że to będzie Jeden z najbardziej zrównoważonych europejskich kubków w historii, po prostu dlatego, że prawie nie zbudowano stadionów i infrastruktury, co wiąże się z kosztami środowiskowymi. Nowy stadion został wybudowany tylko w Budapeszcie specjalnie na te zawody. Ponadto wykonali symboliczne gesty, takie jak plan wymiany pieców grzewczych w Rwandzie o zasadziłem 600 000 drzew W miastach goszczących 12 miejsc.

Ale bez wątpienia najbardziej zdumiewa kibiców to, jak patrzeć na ten Puchar Europy, gdzie to naprawić emocjonalnie. Hiszpania zorganizowała 82. Puchar Świata i wygrała Puchar Świata w RPA, więc jak nazywamy ten pełen mistrzostw turniej?

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *