Na Białorusi pierwsi rosyjscy żołnierze dołączyli do wspólnej grupy wojskowej

Na Białorusi pierwsi rosyjscy żołnierze dołączyli do wspólnej grupy wojskowej

Na Białorusi pierwsi rosyjscy żołnierze dołączyli do wspólnej grupy wojskowej

10-15-2022 16:07:01 / Wiadomości Radia Narodowego


W sobotę Ministerstwo Obrony Białorusi potwierdziło przybycie do kraju pierwszych rosyjskich żołnierzy, którzy będą tworzyć nowe wspólne siły zbrojne.

Nie precyzując liczebności wojsk rosyjskich, najwyższa agencja wojskowa Białorusi opublikowała zdjęcia przedstawiające pociągi wojskowe i ciężarówki, a także żołnierzy z Moskwy witanych przez kobiety w tradycyjnych strojach z chlebem i solą w dłoniach, co jest tradycją słowiańskiej gościnności.

Rząd prezydenta Aleksandra Łukaszenki podkreślił, że wspólne siły regionalne mają wyłącznie charakter defensywny i dążą do zapewnienia bezpieczeństwa swoich granic, po tym, jak doniosły, że Polska, Litwa i Ukraina przygotowują się do ataków terrorystycznych i powstania w kraju,

Rosja i Białoruś podlegają tzw. Państwo Związkowemu, ponadnarodowemu podmiotowi między dwoma krajami słowiańskimi, ratyfikowanym 8 grudnia 1999 r. za rządów Borysa Jelcyna i Aleksandra Łukaszenki.

Dane z największej na świecie grupy bankowo-inwestycyjnej Goldman Sachs ujawniły pozytywne zmiany w rosyjskiej gospodarce w obliczu pogarszających się rynków europejskich.

Jak wynika z analizy specjalistycznego brytyjskiego magazynu The Economist, wojna gospodarcza między Rosją a Zachodem przeżywa delikatny moment, Europa jest na skraju kurczenia się, a wyłania się z niej naród słowiański.

Na Białorusi pierwsi rosyjscy żołnierze zintegrowali grupę wojskową

The Economist zauważa, że ​​sankcje wobec Moskwy zaszkodziły jej długofalowych perspektywach, blokując dostęp do zagranicznych technologii i ograniczając produkcję ropy i gazu.

Jednak pomimo tych problemów jest prawdopodobne, że w Rosji zakończyła się recesja, na co wskazują oficjalne dane o PKB, ale także inne źródła, z których można czerpać pomysł i aktywność rosyjskiej gospodarki, według The Ekonomista.

Jednym z takich narzędzi jest Indeks Aktywności Bieżącej Goldmana Sachsa, który analizuje rozwój gospodarek z miesiąca na miesiąc, a jego dane publikowane przez The Economist wskazują, że rosyjska gospodarka jest bardziej dynamiczna niż w innych dużych gospodarkach europejskich.

The Economist podkreślił, że produkcja rosyjskiego przemysłu samochodowego, która kilka miesięcy temu spadła prawie do zera, odżyła, wskazując, że producenci z kraju słowiańskiego byli w stanie zapewnić niezbędne dostawy z krajów zachodnich.

The Economist potwierdza też prognozę Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która poprawiła perspektywy Rosji na 2022 r., ponieważ w kwietniu zakładał spadek produktu krajowego brutto o osiem i pięć procent, a teraz przewiduje trzypunktowy spadek o cztery. procent, Moskwa sobie poradzi.

Ponadto dane wskazują, że słowiański gigant będzie w stanie utrzymać wydatki na wojsko, co oznacza znaczny wzrost, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, twierdzi zastępca głównego ekonomisty Instytutu Finansów Międzynarodowych Elena Ripa Kova.

Tymczasem okazało się, że dostawy rosyjskiego uranu do elektrowni jądrowych w Unii Europejskiej trwają pomimo ośmiu pakietów sankcji gospodarczych nałożonych na Moskwę.

Na Białorusi pierwsi rosyjscy żołnierze zintegrowali grupę wojskową

Ze względu na zależność od dostaw uranu z Rosji, Unia Europejska nadal go importuje, pomimo apeli ukraińskich ekologów i polityków o ograniczenie handlu bronią jądrową.

Obecne sankcje europejskie spowodowały już kryzys energetyczny w bloku, dotykając rosyjską ropę, gaz i węgiel, ale ograniczenia w handlu nuklearnym nie wykraczają poza zakaz wstępu statkom pod banderą rosyjską do portów europejskich, pozostawiając miejsce na obejście ograniczeń. .

Węgry i Bułgaria były najbardziej przeciwne nałożeniu sankcji na rosyjskie technologie uranowe i nuklearne, podczas gdy Bruksela przyjęła w zeszłym tygodniu ósmy pakiet środków karnych wobec Moskwy.

Poza Węgrami i Bułgarią, Finlandia, Słowacja i Czechy należą do krajów europejskich, które posiadają 18 rosyjskich reaktorów jądrowych i korzystają z paliwa i usług dostarczanych przez słowiańskiego giganta atomowego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *