Na Dominikanie rozpoczynają się spotkania szczytu iberoamerykańskiego

Na Dominikanie rozpoczynają się spotkania szczytu iberoamerykańskiego

Rozpoczęły się już spotkania 28. Szczytu Iberoamerykańskich Szefów Państw i Rządów, który odbędzie się na Dominikanie w najbliższy piątek i sobotę…

Odbyło się czwarte spotkanie Krajowych Koordynatorów i Dyrektorów ds. Współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zaprezentowano raport Iberoamerykańskiego Sekretarza Generalnego Andrésa Allamanda oraz przyjęto program wydarzenia.

Również w środę po południu zaprezentowano raport Obserwatorium Iberoamerykańskiego na temat zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju systemów żywnościowych w La Rápida oraz zmian klimatycznych w Iberoamerykanach.

Na czwartek zaplanowano spotkanie z obserwatorami i partnerami-konsultantami Konferencji Iberoamerykańskiej, podczas którego przedstawiony zostanie Raport Południa, Południa i Trójkąta o Ibero-Ameryce 2022.

Będzie to również pierwszy dzień 16. Iberoamerykańskiego Spotkania Biznesowego, podczas którego zaprezentowany zostanie raport Latin America Economic Outlook 2022 w Centrum Kongresowym Sanssouci.

Zgodnie z programem szczytu w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie iberoamerykańskich ministrów spraw zagranicznych i będzie to drugi dzień spotkania biznesowego, na którym uczestnicy poznają wyniki Iberoamerykańskiego Programu na rzecz Praw Osób Niepełnosprawnych.

W ten sposób wszystko będzie gotowe do otwarcia XXVIII Szczyt IberoamerykańskiW kolonialnym zamku Ozama, w piątkowy i sobotni wieczór, od godziny 09:30 czasu lokalnego, w Pałacu Narodowym odbędzie się sesja plenarna z obiadem, który prezydent Luis Abenadre zaserwuje swoim gościom prywatnie i bez porządku obrad.

Według organizatorów spotkania ma wziąć w nim udział 14 prezydentów, dwóch wiceprezydentów, dwóch premierów i 22 ministrów spraw zagranicznych, którzy przyjmą ważne narzędzia służące zapewnieniu rozwoju regionu.

Kongres Iberoamerykański to jednolita przestrzeń współpracy, której doświadczenie poparte jest ponad 30-letnią nieprzerwaną pracą.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *