„Na Węgrzech nikt nie jest szpiegowany za bycie dziennikarzem”

Tylko jeden minister z Afryki wziął udział w Forum Unii dla Śródziemnomorza, które zostało otwarte wczoraj w Barcelonie. Uczestniczył jednak wczoraj w niej minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto, którego rząd jest jednym z najbardziej agresywnych w Unii Europejskiej w kwestii polityki imigracyjnej. Najwyższy przedstawiciel dyplomacji Viktora Urbana bronił, że kraje południowego regionu Morza Śródziemnego sąEuropejska linia ochronna przed imigrantami. Szijjártó określił jako „skandaliczne” groźby Brukseli dotyczące zamrożenia węgierskiej części funduszy europejskich w celu ich odzyskania po zatwierdzeniu ustawy zakazującejPokaż lub promujHomoseksualizm lub zmiana płci na nieletnich.

Co robią Węgry na szczycie Morza Śródziemnego?

Europa znajduje się pod presją migracyjną z południa na Morzu Śródziemnym, z południowego wschodu na Bałkanach i ze wschodu na Białorusi. Nie było jednoczesnej presji migracyjnej z trzech frontów. Przybyłem wyrazić nasze poparcie dla krajów Afryki Północnej, które odgrywają ważną rolę w bezpieczeństwie Unii Europejskiej. Jeśli nie będą w stanie kontrolować swoich granic ani ograniczać przepływów, Europa będzie w przyszłości pod presją. Stanowią linię ochrony dla Europy. Jeśli uda nam się uniemożliwić imigrantom wejście na pokład, możemy się chronić.

Puls z Unią Europejską

„Nie daje nam pieniędzy na odzyskanie
To tylko szantaż”.

Maroko i Algieria odwołały swoją obecność w ostatniej chwili na spotkanie z Chinami. Czy Europa traci przywództwo?

Europejczycy oczywiście tracą na wadze i myślę, że jednym z powodów jest to, że jesteśmy introwertykami. Zamiast budować przyjaźnie i tworzyć strategiczną współpracę z najważniejszymi obszarami polityki i światowej gospodarki, weszliśmy w ideologiczne debaty. Rzeczywistość nie wchodzi w rachubę. Tymczasem w zeszłym roku Stany Zjednoczone prowadziły z Chinami więcej interesów niż wszystkie kraje Unii Europejskiej razem wzięte. To jest rzeczywistość. Europejskie podejście do Chin jest po prostu nieudane.

Komisja Europejska nazwała swoją nową ustawę o homoseksualizmie „haniebną” i grozi zamrożeniem funduszy odzyskiwania, jeśli nie zostaną one wycofane.

Brukselą i ogólnie Unią Europejską rządzi główny nurt liberalny, a obecny rząd węgierski jest prawdziwie patriotyczną prawicową chrześcijańską demokracją. To wstyd, że finansowanie jest mylone z kwestiami ideologicznymi. Obywatele węgierscy przyczyniają się do wyników gospodarczych UE, a nie dawanie nam pieniędzy to tylko szantaż, ponieważ ustawa o ochronie dzieci nie ma nic wspólnego z kwestiami gospodarczymi. To nie jest prawo przeciwko LGTB i nie mówi nic o nikim powyżej osiemnastego roku życia. Mówi, że edukacją seksualną nieletnich powinni zajmować się rodzice, jest to ich wyłączne prawo. Grupy LGBT i inne organizacje pozarządowe nie mogą chodzić do przedszkoli i szkół. Myślę, że to bardzo normalna rzecz.

Przeczytaj także

Ale pieniądze są powiązane z poszanowaniem łańcucha wartości, który chroni Unia Europejska.

Problem polega na tym, że chodzi o percepcje i bardzo trudno jest o nich rozmawiać. Jeśli mówią, że nie przestrzegamy wartości, mówimy, że przestrzegamy ich.

Twierdzisz, że nie chcesz opowiadać swoim dzieciom historii o dwóch królach, rodzicach lub narodach. Dlaczego problem?

Rodzice powinni to zrobić, lepiej znają swoje dzieci. Wszystkie dzieci są inne, dojrzewają na różnych etapach. To, czego nie lubimy, to gejowska propaganda, którą należy narzucić każdemu. A jeśli się nie zgadzasz, jesteś uważany za złą osobę. Albo jeśli nie pójdziesz do Pride, jesteś zły. Jako kraj nie obchodzi nas, jak dorośli zarządzają swoim życiem ani w kim się zakochują.

Homoseksualizm

„Jeśli nie zgadzasz się z propagandą LGBT, jesteś uważany za złą osobę”

Czy jesteś gotów zrezygnować z unijnych funduszy naprawczych na rzecz obrony tego prawa? W Polsce wycofali „strefy wolne od LGBT”.

Ochrona naszych dzieci to nie kwestia negocjacji, nie mówiąc już o uchwaleniu tej ustawy przez parlament, która jest wyrazem suwerenności kraju. Nie pójdziemy na kompromis.

Dlaczego w telefonach dziennikarzy krytycznych wobec Orbána znaleziono oprogramowanie szpiegujące Pegasus?

Wszystkie kraje mają tajne służby i wszystkie korzystają z technologii, o których nigdy nie zgłoszono, ponieważ nie byłoby sensu ich wtedy używać. Mogę powiedzieć, że odkąd objęliśmy urząd w 2010 roku, tajne służby działają zgodnie z węgierskim prawem. Wśród dziennikarzy dominuje oczywiście opinia, że ​​ich telefony zostały podsłuchiwane, ponieważ są dziennikarzami lub mają określone poglądy polityczne. Ale na Węgrzech nikt nie jest szpiegowany tylko dlatego, że jest dziennikarzem, biskupem czy sekretarzem.

Przeczytaj także

Więc byli szpiegowani pod zarzutem popełnienia przestępstwa?

Nie wiem. Nie wiem, czy byli szpiegowani, czy nie. Mogę tylko powiedzieć, że skoro masz zawód, to nie znajdziesz się na liście tajnych służb.

Podsłuchy zbiegają się w czasie z jego śledztwem z przyjaciółmi Urbana, co budzi podejrzenia.

Na Węgrzech nie możesz szpiegować jako dziennikarz ani badać pewnych spraw.

Kojarzysz rozprzestrzenianie się koronawirusa z imigracją, ale epicentrum epidemii znajduje się na północy, a nie na południu.

Powiedziałem, że jeśli przepływy migracyjne wzrosną, prawdopodobieństwo szybszego rozprzestrzeniania się wirusa wzrośnie. Im więcej ludzi się porusza, tym szybciej wirus może się rozprzestrzeniać. To zrozumiałe.

Programy szpiegowskie

„Praca wywiadowcza została przeprowadzona zgodnie z węgierskim prawem”.

Europa jest teraz epicentrum epidemii i być może to my powinniśmy martwić się o migrantów.

Mobilność nie podlega dyskusji.

Mobilność i imigracja to nie to samo.

Kiedy podróżujemy, musimy przedstawić negatywny wynik PCR. W przypadku masowego, masowego napływu, możemy być prawie pewni, że ci ludzie nie mieliby żadnego PCR.


Przeczytaj także

Maria Paz Lopez

Według sondaży wybory w 2022 roku mogą być dla Orbána najtrudniejsze po utworzeniu przez opozycję wielkiej koalicji.

Istnieje wiele ankiet. To wyjątkowa sytuacja. Wszyscy współpracowali, od skrajnej prawicy do lewicy. Co ciekawe, liberalny mainstream nie krytykował węgierskich liberałów za ich związki ze skrajną prawicą. Rządzimy od 2010 roku, a wyniki pod względem osiągnięć i odpowiedzialności są dla nas korzystne.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *