Nadal jest wiele możliwości skorzystania z płatności cyfrowych

Nadal jest wiele możliwości skorzystania z płatności cyfrowych

Niedawny raport Banku Światowego zauważa, że ​​na poziomie regionalnym płatności cyfrowe miały kluczowe znaczenie dla wyniku zwiększonej integracji finansowej. Agencja zauważa jednak, że wciąż istnieją miejsca i możliwości dalszego ich wykorzystania, biorąc pod uwagę, że duży odsetek dorosłych zarejestrowanych w bankach zapłacił gotówką.

Według danych Banku Światowego w Paragwaju odsetek osób dorosłych posiadających rachunki w instytucji finansowej i/lub za pośrednictwem dostawcy usług w zakresie pieniądza mobilnego wzrósł z 49% w 2017 r. do 54% w 2021 r. największy wzrost kont korzystających z pieniędzy mobilnych, wynikający w dużej mierze z wypłaty świadczeń socjalnych w związku z pandemią tym kanałem – dodaje analiza Mentu Consulting na podstawie danych statystycznych.

Pomimo wzrostu włączenia finansowego, liczba rachunków na osobę dorosłą w ​​kraju pozostaje poniżej średniej światowej i regionalnej. 76% dorosłych na świecie posiada konto. Z kolei w Ameryce Łacińskiej liczba posiadanych kont wzrosła w latach 2017-2021 do 73% dorosłych, co jest regionem o największym wzroście, jak wynika z raportu organizacji międzynarodowej.

Przeczytaj także: Perspektywy gospodarcze na drugą połowę są bardzo „słabe”, mówi Herkin

Z kolei Juan Manuel Gustal z UENO i Grupo Vázquez zauważył w wywiadzie dla Radia 1000 AM, że pomimo postępu, jaki dokonał się w ostatniej dekadzie w korzystaniu z cyfrowych metod płatności i wynikającej z nich inkluzji finansowej, to co jest pewne jest to, że jest jeszcze długa droga do osiągnięcia większej penetracji tych nowych systemów w populacji.

Pandemia jest wyraźnym impulsem do tego nowego rodzaju transakcji, ponieważ ludzie nie byli w stanie zrobić tego osobiście. Wdrożone przez rząd systemy Pytyvõ i Ñangareko również zwiększyły wskaźniki integracji finansowej wśród ludności, choć Gustale podkreślił, że nie przyniosły one znaczącego wpływu, jakiego można było oczekiwać.

Według Gustale potrzebna jest bardziej dogłębna praca, aby uzyskać prawdziwy wskaźnik włączenia do dzisiejszego systemu finansowego, chociaż zauważa, że ​​prawdopodobnie będzie to mniej niż 1 000 000 z 7 000 000. które stanowiłyby całkowitą populację Paragwaju. To powiedziałoby nam o wielkiej potrzebie jazdy.

Może Cię to zainteresować: Trzeci miesiąc z rzędu załamała się sprzedaż na rynku krajowym

Znaczenie tej konsolidacji wiąże się z założeniem formalności w systemie finansowym, co w naszym kraju jest naprawdę potrzebne, gdyż nieformalność i oprocentowanie pożyczek są na porządku dziennym. Gustal podkreślił, że w wielu krajach pierwszego świata, takich jak Stany Zjednoczone, włączenie finansowe jest w rzeczywistości podstawowym prawem człowieka.

Zaznaczył, że wraz z utworzeniem SIPAP przez BCP w 2013 r. płatności za pomocą środków cyfrowych zyskały ogromny rozmach, do tego stopnia, że ​​jego penetracja do populacji w niespełna 10 lat po jego wdrożeniu jest bardzo silna. Trzeba pamiętać, że system paragwajski w tamtym czasie był bardzo prymitywny i dzięki SIPAP zmienił się radykalnie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *