Nagradzane „Szpieg uczciwy” i „Co widzimy, gdy patrzymy w niebo?” Pierwsze promocje w tym tygodniu

„uczciwy szpieg”

Aspirujący naukowiec Franz Walter zgadza się pracować dla zagranicznego wywiadu NRD i deklaruje całkowitą lojalność wobec reżimu, dopóki nie będzie mógł objąć nowego stanowiska profesora uniwersyteckiego. Ale wkrótce będzie musiał zastosować niewłaściwe praktyki, aby uzyskać żądania przełożonych: inwigilacja, podsłuchy, fałszywe listy, diagnoza, szantaż, presja psychologiczna… Krótko mówiąc, więcej niż Franz może tolerować. Wszystko jest ostrym obrazem rzeczywistości Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Film zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monachium. Premiera trwa również w środy.

„Co widzimy, gdy patrzymy w niebo?”
Lisa i Georgie spotykają się przypadkowo na ulicy w gruzińskim mieście Kutaisi i ich zauroczenie jest natychmiastowe. Tak bardzo, że zapomnieli nawet podać swoje nazwiska. Przed wyruszeniem w dalszą drogę zgadzają się na spotkanie następnego dnia. Nie wiedzą, że staną się ofiarami klątwy. Czy będą mogli się ponownie spotkać? A jeśli to zrobią, czy będą wiedzieć, kim są? Film pojawia się w środę po zdobyciu nagród na Berlinale, Chicago Film Festival i Seville Festival. Ponadto jest dostępny w oryginalnej wersji z tłumaczeniem na język kataloński.

’Smaczny’
W najbliższą środę do kin wejdzie francuska komedia „Delicious”. Akcja filmu rozgrywa się we Francji w 1789 roku, tuż przed Rewolucją Francuską. Prestiż szlacheckiego domu zależy przede wszystkim od jakości jego posiłków. Kiedy książę Chamfort zwalnia utalentowanego szefa kuchni Mancerona, traci on pasję do gotowania i postanawia wrócić do swojego wiejskiego domu. Tam niespodziewanie spotyka Louise, która odwzajemnia jego pasję do gotowania i pomaga mu otworzyć restaurację. Film został zainspirowany prawdziwą historią pierwszej na świecie restauracji i został zaprezentowany na festiwalu w San Sebastian.

„Nigdy nie płakałem”
Kolejny nowy hit w kinach w tę środę to „Nigdy nie płaczę”. Ola musi pojechać do Irlandii, by zabrać do Polski ciało swojego ojca, który zginął w wypadku na budowie. Ale nie dbając o niego, Ola chce wiedzieć, czy jego ojciec zaoszczędził pieniądze na obiecany samochód. Choć udało mu się oszukać zagraniczną biurokrację, zaczął naprawdę poznawać swojego ojca.

„dzień mediów”
Oparty na prawdziwej historii film opowiada o jednym z największych przestępców w Stanach Zjednoczonych, który zagrał w jednym z największych skandali związanych z fałszywymi rachunkami w historii kraju. Fałszerz, napad na bank i oszust, ale także ojciec rodziny z córką, która będzie miała całą spuściznę po nim. Film trafi do kin w piątek, dubbingowany po katalońsku.

„nieczysty stan”
Thriller o miłości w poligamii, brał udział w Cannes. Na montażu tradycyjna para zostaje zaproszona do spędzenia weekendu w domu ich przyjaciela Daniela na obrzeżach Buenos Aires. Posiłek trwa normalnie, dopóki gospodarz nie zada pytań: Czy jesteście szczęśliwi, gdy jesteście razem? Nie chcesz przeżyć przygody? Co jest złego w otwartym związku? Stąd następuje prowokacyjna dyskusja między bohaterami.

The Tender Bar George’a Clooneya trafi do Amazon Prime
Jeśli chodzi o platformy, 7 stycznia Amazon Prime pokaże najnowszy film George’a Clooneya „The Tender Bar”, oparty na bestsellerowym „High Hopes Bar”, w reżyserii J.R. Moringera. Film jest adaptacją pamiętnika pisarza, który jest kroniką jego nastoletnich lat spędzonych na Long Island w poszukiwaniu postaci ojca wśród bywalców baru wuja.

Dokument „Brak prawdy”, w dwóch filmach
Na stronie internetowej Filmina pojawił się dokument „Brak prawdy”. Bohaterką filmu jest laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Maria Ressa. Zagrożenie wolności słowa i prasy przez nowe populistyczne reżimy Dokument skupia się na postaci Risy. W podobny sposób dokument wyjaśnia jego konfrontację z prezydentem Filipin Rodrigo Duterte. W sumie zdobył nagrody Gotham Independent Film Awards.

Dwa filmy mają również premierę czteroodcinkowego serialu „Obława: Nocny prześladowca” (11 stycznia), z udziałem detektywa policyjnego Colina Suttona (Martin Clones) i tej samej ekipy, co „Obława”. W tym przypadku Sutton musi rozwiązać 17-letnie śledztwo, faktyczny przypadek seryjnego gwałciciela Delroya Granta, który terroryzował londyńską dzielnicę w latach 90. i 2000. XX wieku.

„El Paramo” pojawia się na Netflix
Jedną z premier tego tygodnia na Netflix jest „El páramo” 6 stycznia. Ten horror to smukła opera Davida Casademonta z Emmą Cuestą, Roberto Alamo i Aserem Floresem. Historia umieszcza je w XIX wieku. Bohaterowie, członkowie małej rodziny żyjącej w opustoszałym miejscu, zostaną uwięzieni przez tajemniczą istotę, która wystawi ich na próbę.

Reżyser tłumaczył w Sitges – gdzie kręcono film – że poprzez ten film chciał pośrednio leczyć chorobę i śmierć ojca jako nastolatka. „Przerażające doświadczenie, przeżywanie swojej choroby i nieobecności spowodowanej pozostawieniem bez ojca” – wspomina ACN.

Netflix pokazuje też (w środę) premierę powrotu legendarnej telenoweli „Rebelde”. Międzynarodowa szkoła z internatem Elite Way, obecnie nazywana EWS, wita nowe pokolenie uczniów, którzy marzą o udziale w prestiżowym programie muzycznym i wygraniu bitwy zespołów o tytuł gwiazd muzyki. Nowy montaż przedstawia również twarze, które rozpoznają dawni fani serii.

Jeśli chodzi o filmy, w najbliższą środę na podium trafi włoska komedia romantyczna „4 połówki”. Równoległe historie czterech samotnych przyjaciół połączonych w różne grupy będą kwestionować koncepcję bratnich dusz | Bliźnięta.

Sezon 2 „Big Sky” trafia na Disney+
Premiera Disney+ w środę drugiego sezonu „Big Sky”. Twórca „Big Little Lies” stworzył drugą część historii prywatnych detektywów Cassie Dewell i Cody’ego Hoyta, którzy tym razem spotykają się ponownie, by zbadać wypadek drogowy poza Montaną.

„Dziewczyna sprzątająca”, nowy serial HBO
Premiera serialu HBO Max The Cleaning Girl. Montaż koncentruje się na Thony De la Rosa, lekarzu, który ma syna z rzadkim schorzeniem zagrażającym życiu. Kiedy jedyny zgodny dawca szpiku kostnego przechodzi na emeryturę, Toni jest zmuszona do sprzątania ze swoją szwagierką z Filipin, Fioną. Kobieta przypadkowo stanie się świadkiem morderstwa, przez co będzie żyła podwójnym życiem, zachowując tajemnice przed rodziną.

Wśród nowości na HBO Max są sezony drugi z trzech seriali: The Gemstones, Euphoria i Call me kat, które pojawią się odpowiednio 9, 10 i 11 stycznia.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *