Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii potępiła wpływ Covid na osoby pokrzywdzone

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

28 września 2021, 18:34UNITED NATIONS, 28 września (Princea Latina) Dzisiejsza Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii potępiła niszczycielski wpływ Covid-19 na najbardziej pokrzywdzonego społeczeństwa, podczas gdy wielu z tych na szczycie dobrze sobie radziło.

Przemawiając w Radzie Praw Człowieka, ekonomista USA opisał, jak choroba prawie nie dotyka tych na szczycie światowej gospodarki, podczas gdy ci na dole bardzo cierpią, jeśli chodzi o pracę, zdrowie i edukację dzieci.

Podkreślając, że koronawirus nie jest wirusem równych szans, podkreślił i nalegał, aby większość z wyżej wymienionych osób była w stanie kontynuować pracę nad Zoom (oprogramowanie do wideokonferencji umożliwiające wirtualną interakcję, gdy osobiste spotkania nie są możliwe). ) i ich dochody prawie bez przerwy.

W temacie szczepionek przeciwko Covid-19 Rada Praw Człowieka przypomniała, że ​​dostęp do nich jest prawie częścią prawa do życia i choć jest to bardzo łatwe w Stanach Zjednoczonych i innych krajach rozwiniętych, to staje się bardzo trudne w krajach wschodzących . Gospodarki W większości krajów rozwijających się jest to prawie niemożliwe.

Dodał, że jako podstawowe prawo człowieka nie ma nic ważniejszego niż prawo do życia, podkreślając, że dostęp do leków jest podstawowym prawem człowieka, które jest dziś łamane przez nieudzielenie szczepienia przeciwko tej chorobie lub nawet nieudzielenie go na równą podstawę.

W innej dyskusji na tym samym forum państwa członkowskie usłyszały, że dzieci z rdzennych mieszkańców i dzieci niepełnosprawne nadal są szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

Podsekretarz Generalny ds. Praw Człowieka, Els Brands Keris, podkreślił, że rdzenne kobiety i osoby starsze są dotkliwie bite, i potępił to, że nierówność pogłębia się tak, że wielu rdzennych mieszkańców umiera z powodu dyskryminacji w dostępie do wysokiej jakości opieki zdrowotnej.

Powiedział, że jest to bardzo niepokojące, biorąc pod uwagę, że celem Celów Zrównoważonego Rozwoju jest nie pozostawienie nikogo w tyle.

msm / crc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *