Nagrody Energii Odnawialnej. Ribera podążył za Włochami i Polską do…

Nagrody Energii Odnawialnej.  Ribera podążył za Włochami i Polską do…

Niejednokrotnie informowaliśmy w Hispanidad, że wielkie zaangażowanie PSOE w zieloną energię było dla nas, Hiszpanów, zbyt kosztowne… i nadal będzie. I to nie spowodowało, że została odsunięta na bok, ani że było więcej zdrowego rozsądku, ale wręcz przeciwnie: teraz, z Teresę Riberę Przejmując stery, Zielone Cele stają się coraz bardziej ambitne. Oczywiście co najmniej kilka miesięcy temu wiceprezes ds. środowiska podjąłby słuszną decyzję, by pójść śladami Włoch i Polski, zacząć wychodzić z Traktatu Karty Energetycznej (TEC), a teraz dodać poparcie całej UE, zgodnie z postęp wolnego rynku.

Innymi słowy, 27 państw członkowskich opuści ten traktat, który kładzie podwaliny pod inwestycje energetyczne Gwarancja prawna. Ponadto jest to umowa międzynarodowa podpisana przez kilka krajów w 1994 r., która tego wymaga Sprawiedliwe i sprawiedliwe traktowanie Do wszystkich inwestorów w kraju-sygnatariuszu. Oczywiście rezygnacja z TCE nie jest natychmiastowa: wiąże się z procesem trwającym od 10 do 20 lat, podczas którego nadal obowiązują jej warunki…

Oczywiście rezygnacja z TCE nie jest natychmiastowa: wiąże się z procesem trwającym od 10 do 20 lat, podczas którego nadal obowiązują jej warunki…

Rezygnacja z TCE przez całą UE, tak jak chciał Ribera (i przy wsparciu Francji i Belgii), stała się znana na początku hiszpańskiej prezydencji w UE i można ją było postrzegać jako pewne wsparcie dla naszego kraju. I nie wolno nam zapominać, że ten traktat poparł wiele pozwów (dokładnie ponad 50), które fundusze inwestycyjne wniosły przeciwko Hiszpanii za obniżenie opłat za energię odnawialną.

mały akapit. Pamiętaj, był socjalistą José Luisa Rodrigueza Zapatero kto dał trochę Ogromne premie za energię odnawialną Inwestorzy mają zagwarantowany zwrot w wysokości 22% w ciągu 50 lat. Katastrofa zrealizowana przez socjalistę Michał Sebastian gdy kierował Ministerstwem Przemysłu, Turystyki i Handlu, dlatego w 2010 r. zaczął obniżać wspomniane składki; Jest to zadanie pogłębione przez jego następcę Albibero José Manuel SoriaW 2013 roku gwarantowany zwrot dla inwestorów w zieloną energię spadł do 7,398%. Zniżki na te składki powodują dostęp Miliony dolarów roszczeń Fundusze i firmy w międzynarodowych nagrodach przeciwko Hiszpanii. A tak przy okazji, system tego rodzaju orzekania zasługuje na osobny artykuł, bo to prywatny wymiar sprawiedliwości wymyślony przez Anglosasów, w którym nie ma sędziego, tylko prawnicy.

Dochodzi do konfrontacji między Calvino i Riberą: pierwsza otworzyła drzwi państwu do wypłaty nagród za energię odnawialną, czego Ribera odmawia, podczas gdy fundusze inwestycyjne żądają zapłaty, tak lub tak

Hiszpania ma już ponad 50 wymagań międzynarodowych, z których 22 zostały rozwiązane, a nasz kraj w tej chwili ich nie spełnia. Ta ostatnia doprowadziła do konfrontacji w rządzie Sancheza, szczególnie między Nadią Calvino i Teresą Riberą: ta pierwsza otworzyła państwu drzwi do forsowania Nagrody Energii Odnawialnej, coś, co Ribera odrzuca, podczas gdy fundusze inwestycyjne upierają się, że chcą pobierać opłaty za tak lub tak. Ponadto pomysł Calvino pojawił się, gdy okazało się, że Hiszpania wyprzedza Wenezuelę z największą liczbą niewypłaconych nagród międzynarodowych, ta ostatnia przekracza 1160 mln euro, a groźby zakazu pojawiły się już w kilku krajach (Wielka Brytania i Australia, m.in. Oni).

Oczywiście niezwykle hojne premie Zapatero za odnawialne źródła energii nie tylko spowodowały procesy sądowe i nagrody, ale miały także inną konsekwencję, za którą wciąż płacimy. Do którego strzelali deficyt taryfowy Prawie 30 000 mln euro (co na koniec 2020 r. wyniosło 14 294 mln euro, które mamy zakończyć spłacać w 2028 r., a zakończyć 2021 r. na poziomie 12 182 mln euro) jest spłacane przez wszystkich Hiszpanów, a do tego są to długi finansowe. Musimy też zapłacić zainteresowania. Pierwszy! I chociaż Zapatero cieszy się emeryturą swojego życia jako były prezydent, jego podróże do Wenezueli i wsparcie Sancheza przed 23J.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *