Najbardziej widoczne stanowisko Etiopii przeciwko terroryzmowi w Afryce Wschodniej

Najbardziej widoczne stanowisko Etiopii przeciwko terroryzmowi w Afryce Wschodniej

Te zwroty obfitują w relacje z wizyty Ahmeda w stolicy Somalii, Mogadiszu, które zostały opublikowane przez Walta TV, Ethiopian News Agency, Fana Broadcasting Company i inne.

Premier przybył do tego miasta dzień wcześniej, by wziąć udział w regionalnym forum wzywającym do zacieśnienia konfrontacji z ekstremistycznym ugrupowaniem Asz-Szabab, gdzie podkreślił, że walka z terroryzmem powinna być priorytetem dla rządów afrykańskich.

Transkrypcje prasowe rzucają również światło na program władcy, który obejmował spotkanie z prezydentem Kenii Williamem Ruto oraz spotkanie z siłami etiopskimi rozmieszczonymi do walki z Al-Shabaab w Mogadiszu pod auspicjami Tymczasowej Misji Unii Afrykańskiej. w Somalii.

Na Facebooku i Twitterze Ahmed napisał, że on i Ruto omawiali strategie „wzmocnienia stosunków dwustronnych poprzez rozwój infrastruktury, zwiększenie handlu i inwestycji, a także kwestie regionalne”.

Wskazał, że siły etiopskie działające w Somalii informowały go o postępach operacji antyterrorystycznych w regionie i wyraziły gotowość do kontynuowania walki z wszelkimi aktami ekstremizmu i przemocy.

Komunikat z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów potwierdził, że rządy Dżibuti, Etiopii, Kenii i Somalii uzgodniły na spotkaniu wypracowanie skoordynowanej polityki walki z terroryzmem, jako podstawy dla zapewnienia bezpieczeństwa i rozwoju integracji regionalnej.

Po raz pierwszy pod przewodnictwem Hassana Szejka Mahmouda Somalia jest gospodarzem tego rodzaju spotkania, a według somalijskiego ministra informacji Dawooda Aweysa „ujednolicona strategia między krajami pierwszej linii w Rogu Afryki” ​zaczyna się

Kenia, Dżibuti, Etiopia i Somalia koncentrują się na przyjęciu wspólnego regionalnego stanowiska w zakresie bezpieczeństwa… Powiedział, że to spotkanie jest bardzo ważne, ponieważ obecna sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Somalii ma wpływ także na jej sąsiadów.

Ji / Raj

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *