Najbogatsi gracze w Katarze World Cup 2022

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 bez wątpienia będą zawierać wszystkie pieniądze, które zostały w to wrzucone, na lepsze lub na gorsze. Piłka nożna to bardzo dochodowy biznes, a dziś mówimy Ci, którzy są najbogatszymi graczami w Pucharze Świata Katar 2022.

Oprócz pensji gracze zarabiają dużą część swoich pieniędzy na kontraktach reklamowych, a to zależy od popularności każdego z nich lub mediów.

Jeśli dodamy zarobki, które otrzymują w swoim klubie i poza nim, będą najbogatszymi graczami w Katarze 2022 World Cup.

1 – Kylian Mbappe (Francja)

23-letni Francuz jest uważany za przyszłość światowej piłki nożnej, po kontrowersyjnym odnowieniu w Paris Saint-Germain, jego pensja czyni go najbogatszym graczem na świecie.

Ten zawodnik zarabia rocznie 110 milionów dolarów w swoim klubie, a poza boiskiem około 18 milionów dolarów, co daje łącznie 128 milionów dolarów rocznie.

2 – Lionel Messi (Argentyna)

Argentyńska gwiazda jest mistrzem piłki nożnej od prawie 20 lat, oprócz tego, że przez wiele lat walczył z Ronaldo o pozycję najbogatszego gracza na świecie, aż do przybycia Francuza Kyliana Mbappe.

W ten sam sposób nie zostawia 3 najbogatszych piłkarzy, którzy wezmą udział w mundialu, bo ze swoim klubem Paris Saint-Germain otrzymuje pensję w wysokości 55 milionów dolarów, oprócz kontraktów reklamowych poza stadionem i innych dochodów np. gdzie dodał do swojego sklepu z odzieżą sportową 65 milionów.

Łącznie w sumie 120 milionów dolarów, chociaż Argentyna wygrała Puchar Świata, liczba ta może znacznie wzrosnąć.

3 – Cristiano Ronaldo (Portugalia)

Portugalczyk przez wiele lat był najbogatszym graczem na świecie, a w wieku 37 lat nadal jest jednym z graczy, którzy rodzą się więcej na boisku i poza nim.

Obecnie w swoim klubie otrzymuje pensję w wysokości 40 milionów dolarów, chociaż jego dochód poza boiskiem wynosi 60 milionów dolarów, co daje mu sumę 100 milionów dolarów, która nadal plasuje go na najwyższych pozycjach wśród najbogatszych graczy na świecie.

4. Neymar Junior (Brazylia)

Brazylijczyk jest najdroższym kontraktem w historii futbolu i do dziś pozostaje jednym z najbardziej medialnych piłkarzy na świecie.

W swoim klubie ma przychód 55 milionów dolarów, a poza boiskiem udało mu się zebrać kolejne 32 miliony. W sumie 87 milionów dolarów.

5. Robert Lewandowski (Polska)

Polak przybył w tym roku do Barcelony za 45 milionów dolarów dla Bayernu Monachium i zdołał wślizgnąć się na piąte miejsce na tej liście.

Szacuje się, że po stronie klubu zarobi 27 milionów dolarów, dodając kolejne 8 milionów poza boiskiem, co daje w sumie 35 milionów dolarów rocznie.

Może Ci się spodobać:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.