Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne

Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne

The urodziny To jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku dla najmłodszych domowników. Przyjazd Olentzeroi Święty Mikołaji Święty Mikołaj albo kto Królowie; Dekoracje choinkowe, podgrzewające atmosferę światełka i wspólne chwile z rodziną sprawiają, że impreza ta jest oazą zabawy i wytchnienia od szkolnych obowiązków.

Jednak te mini-wakacje stają się również doskonałą okazją do poznania tradycji różnych krajów, spróbowania nowych kulinarnych kreacji czy zagrania w nowe gry. Mając to na uwadze, Novakid English School omawia niektóre z najbardziej niezwykłych zwyczajów bożonarodzeniowych na świecie, a także zabawne przepisy i zajęcia, które mogą zainteresować i zainspirować dzieci. Cel? Motywowanie dzieci do nauki nowego słownictwa i piosenek związanych z okresem świątecznym.

A jeśli mówimy o tradycjach, oczywiście musimy zacząć od jedzenia: najważniejszej podstawy w wielu kulturach. w WłochyNiektóre przysmaki w Boże Narodzenie to słodycze, takie jak panettone albo Pandora. Oba mają swoje korzenie na północy kraju, odpowiednio w Mediolanie i Weronie. Bitwa o najlepszy deser między nimi wciąż trwa i jest szeroko dyskutowana: dla wielu ciasto mediolańskie stanowi najwyższą świąteczną atrakcję dzięki ciepłemu, pocieszającemu smakowi kandyzowanych owoców i rodzynek, podczas gdy młodsi preferują słodycz i miękkość deseru. Pandoro.

w FrancjaJednym z typowych świątecznych deserów jest eksplozja czekolady. The Busha de Noela (Choinka) to przepis bardzo prosty i łatwy w przygotowaniu, ale co roku staje się niekwestionowaną gwiazdą świątecznych stołów dzięki swojej słodyczy i wyrafinowaniu. Jest to miękka bułka z ciasta biszkoptowego wypełniona ganache, pokryta czekoladą, aby nadać jej kolor drewna opałowego i ozdobiona wiórkami ciemnej czekolady. Te nie tylko sprawiają, że jest pyszny, ale także naśladują korę drzewa, nadając mu bardzo realistyczny wygląd. Ostatni dotyk? Cukier puder reprezentujący śnieg.

Wigilia, w PolskaZwyczajowo je się bardzo specjalną zupę: Barszcz czerwony z uszkami. Zupa nabiera czerwonego koloru burak czerwonybardzo częsty składnik polskiej kuchni, który następnie wzbogaca się pysznymi ravioli z nadzieniem grzybowym, doskonale poprawiającym humor (i rozgrzewającym żołądek) gości.

Być może najbardziej unikalna imitacja występuje w JaponiaW Boże Narodzenie przed słynną siecią fast foodów Kentucky Fried Chicken tworzą się niekończące się kolejki. Ta dziwna tradycja ma swoje korzenie w kampanii marketingowej z 1974 roku i do dziś japońskie rodziny czekają cały rok na wspólne świętowanie przy jedzeniu Kurisomasu w Kentucky!znany również jako „Kentucky na Boże Narodzenie!”.

„Kiedy jesteś w Rzymie, postępuj jak Rzymianie”

Każdy kraj inaczej dekoruje święta, inspirowane starożytnymi mitami i tradycjami. w KataloniaNa przykład dzieci dekorowały małą drewnianą kłodę ( wujek) z uśmiechniętą twarzą i „barretiną” (typowy kataloński kapelusz) oraz kocem. W Wigilię dzieci śpiewają mu piosenkę, bijąc go kijem, by później odkryć, że „wrzuca” im prezenty pod koc. Magiczny akcent, który sprawia, że ​​Święta Bożego Narodzenia są jeszcze bardziej wyjątkowe (i radosne).

stara legenda Norwegia Mówi nam, że w Wigilię złe duchy i czarownice chodzą od domu do domu w poszukiwaniu miotły do ​​kradzieży. Zadaniem ojca jest ich odstraszyć, podczas gdy matki chowają wszystkie miotły, aby uniemożliwić czarownicom i duchom swobodne latanie, przerażając dorosłych i dzieci oraz psując najbardziej wyczekiwaną imprezę roku.

maluchy Niemcy Nadal kultywują tradycję sięgającą XVI wieku, zgodnie z którą kiszone korniszony są ukryte wśród świecidełek na drzewie. Geneza tego zwyczaju pozostaje nierozwiązaną zagadką, która każdego roku Bożego Narodzenia budzi dyskusję i ciekawość. Niektóre legendy mówią również, że szczęściarz, który znajdzie ukrytą ozdobę, otrzymuje dwa razy więcej prezentów: poszukiwanie skarbu, o którym marzy każde dziecko.

I w Holandia? Dzieci z nadzieją zostawiały buty przy ognisku klasa środkowa (Święty Mikołaj) Napełnij je prezentami. Zamiast renifera, Mikołajowi pomaga piękny biały koń o imieniu Amerigo, któremu dzieci zostawiają worek marchwi na długą podróż do domów wszystkich holenderskich rodzin.

w indyk, Nadejście nowego roku obchodzone jest w sylwestra. Bardzo często na stole można zobaczyć pieczonego w piecu indyka. Na deser najczęściej wybierają miękki i słodki deser dyniowy podawany z tahini i sosem z orzechów włoskich. Kolejnym niezbędnym rytuałem sylwestrowym jest spotkanie całej rodziny przy grze w bingo.

Wejdź tutaj, aby przeczytać więcej raportów z Vanity Capital.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *