Najgorsze zwycięstwa w Un Certain Regard w Cannes – El Sol de México

To było. Ostatnie błyski na czerwonym dywanie w obecności Roberta De Niro, Isabelle Adjani, Madsa Mikkelsena i Evy Longorii, gdy Grand Prix Formuły 1 w Monako, rzut beretem od Cannes, przyciągnie uwagę publiczności w przyszłą sobotę. Media.

W międzyczasie ogłoszone zostały tu nagrody Un Certain Regard Awards, a oficjalna sekcja to „mały konkurs” dedykowany przede wszystkim nowym filmowcom.

W tym samym czasie międzynarodowe jury pod przewodnictwem Vincenta Lyndona zostało odosobnione w willi na obrzeżach Cannes, by obradować nad Złotą Palmą i resztą oficjalnej listy zwycięzców, która zostanie ogłoszona w sobotę w południe czasu meksykańskiego. .

Jury Certain Regard International pod przewodnictwem włoskiej aktorki i reżyserki Valerii Golino przyznało następujące nagrody główne:

Nagroda Some Regard za produkcję francuską najgorszenapisanej przez Liz Akocę i Romaina Gerrita, ponieważ powieści i filmy dokumentalne łączą się w film o młodych ludziach przesłuchiwanych do sfilmowania.

Koprodukcja pakistańsko-amerykańska JoylandDramat towarzyski w reżyserii Sima Sadka zdobył nagrodę jury, a Rumun Alexander Bilk zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera za film. metronomW swoim pierwszym występie opowiada historię studentów nękanych przez reżim Cesesco w latach 70. XX wieku.

Jeśli chodzi o „duży” konkurs, to ostatnie dwa konkurencyjne filmy. Mały brat Dla francuskiego nowicjusza Leonora Seraila i koniec programu (pokazać się) od koleżanki z Ameryki Północnej, Kelly Richardt, nie daje możliwości zmiany oczekiwań dotyczących zwycięzców.

Przewiduje, że większość pozostałych edycji Cannes jest otwarta, ponieważ prawie żaden z konkurencyjnych filmów nie skorzystał na jednomyślnej akceptacji krytyków i publiczności.

Symptomatyczne jest, że w codziennej ocenie selekcji krytyków konkursowych 21 produkcji pojawia się tylko jeden, koreański Decyzja o odejściuautorstwa Park Chan-wook dostaje 3,2 punktu, podczas gdy reszta filmów średnio od 2 do 2,8 punktu.

Czy to oznacza, że? Decyzja o odejściu Czy zdobędziesz Złotą Palmę?

Nie wierzę w to. Może lepiej, że w wyniku tegorocznej, stosunkowo słabej dywizji konkursowej, na szczycie listy zwycięzców znalazłby się jakikolwiek inny film, który dotarł aż do samej Palmy.

Wśród nich jest moja ulubiona, koreańska produkcja pośrednik (mediator / mediator) od weterana japońskiego wojownika Hirokazu Kuri Idy, bliskość Dla Belga Lucasa Donuta, Tori i Lukity, weterana belgijskiego rodzeństwa Dardena, Czas Armagedonu Amerykanin James Gray, trójkąt smutku Z innej palmy Szwed Robin Oslund, a nawet przyszłe zbrodnieprzez kanadyjskiego weterana Davida Cronenberga i Magnetyczny rezonans jądrowy Z drugiej strony rzymski chrześcijanin Mungio.

Wydaje się logiczne, że wśród tych filmów aspirujących do Złotej Palmy niektóre mogą wzrosnąć wraz z innymi nagrodami z listy zwycięzców w towarzystwie nieznajomych, takich jak EOpolski weteran Jerzy Skolimowski, koprodukcja włosko-belgijsko-francuska osiem gór Autorstwa Charlotte Vandermerch i Felixa van Groningen, Skandynawia niebo chłopiecw reżyserii egipskiego reżysera Tarka Saleha, druga produkcja skandynawska, Święty pająk Dla Irańczyka Ali Abbasiego i Włocha nostalgia przez Mario Martin

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najtrafniejsze informacje zwrotne na swój e-mail

Z drugiej strony w sobotę zostanie ogłoszona prestiżowa oficjalna nagroda, La Cámara de Oro, za pierwszy film, który zostanie wydany w sekcjach oficjalnych i równoległych (Tydzień reżysera i Tydzień krytyki). Obstawiam to z oczywistych bieżących powodów politycznych, ale także ze względu na doskonałą jakość, ukraińską produkcję Pampere Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk może być zwycięzcą.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas imprezy, a Cannes zostanie wpisane w 75. rocznicę swojego istnienia. Do Cannes 2023 i 76. rocznicy!

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.