Najlepsze cele podróży w 2022 roku według National Geographic

Do listy magazynu 2022 National Geographic wybrało 25 miejsc, które trzeba zobaczyć. które są podzielone na pięć kategorii: przyroda, przygoda, kultura, zrównoważony rozwój i rodzina. Publikacja skupiała się w szczególności na parkach narodowych, dzikiej przyrodzie, zajęciach i doświadczeniach na świeżym powietrzu, eko-podróżach i podróżach wielopokoleniowych.

„Pod wieloma względami pandemia znalazła na to czas Odzwierciedla podróżnych i społeczności z całego świata I przegrupują się, aby zbadać świat”. CNN George Stone z National Geographic Travel. „W tym roku Nat Geo przygląda się temu, co jest inne, nowe i inspirujące, od nowej francuskiej ścieżki rowerowej po Sekwanie po Park Narodowy Chimanimani, nowy park narodowy w Mozambiku, który odzwierciedla zaangażowanie tego kraju w ochronę środowiska”.

Vigo, w rankingu 21 miast w Europie z najlepszym oświetleniem bożonarodzeniowym

tajność

W kategorii kultura Procida, mała wyspa u wybrzeży Neapolu, jest włoską stolicą kultury w 2022 roku, podczas gdy legendarne londyńskie centrum muzyczne Ten Ban Alley przeżyło niedawno odrodzenie. Otwarto trzy nowe sale muzyczne.

Więcej dzikich zwierząt niż ludzi

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, National Geographic wybrał Park Narodowy Yasuni w Ekwadorze, a Rezerwat Biosfery Amazonii jest obecnie zagrożony– Po prostu wycięli fragmenty lasu, aby zbudować autostradę naftową i rurociągi.

W Polsce postsocjalistyczne miasto przemysłowe ودód stał się prężnym ośrodkiem kultury Alternatywa, biznes i finanse. Fabryki bawełny, które rozsiane są po miejskim krajobrazie, są teraz galeriami, muzeami, salami konferencyjnymi i domami kultury, podczas gdy śródmieście jest ozdobione wspaniałymi malowidłami ściennymi.

Park Narodowy Yasuni w Ekwadorze. (istock)

Caprivi Strip w Namibii to bardzo obiecujące miejsce na safari. W zakazanym dniu z powodu długiej wojny granicznej, która wybuchła na tym obszarze, zaczynają pojawiać się obozy safari i loże. Odwiedzający mogą Ciesz się wieloma dużymi parkami narodowymiMa wiele dróg wodnych i imponująco wysoki udział dzikich zwierząt w populacji ludzkiej.

Starożytne wody jeziora Bajkał, znanego jako Święte Morze Rosji Bardziej rozległy niż wszystkie Wielkie Jeziora Ameryki Północnej razem wzięteStanowią prawie jedną czwartą zasobów słodkiej wody na naszej planecie. Turystyka tutaj nie jest pozbawiona kontrowersji: jest to teraz scena zaciętej bitwy między państwem, mieszkańcami, którzy są uzależnieni od dochodów z turystyki, a ekologami zaniepokojonymi masowym rozwojem niszczącym delikatny ekosystem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *