Najlepsze gry wideo na pierwszy semestr

Nie jest tajemnicą, że od wybuchu pandemii koronawirusa gry wideo stały się jedną z ulubionych gier ucieczki dla młodych i starszych. Niezależnie od tego, czy grasz online, z przyjaciółmi, czy po prostu osobistą ucieczką i rozrywką, globalny przemysł gier wideo jest szeroko faworyzowany przez społeczeństwo, pomijając naturalne problemy, które spowodowała pandemia zarówno z technicznego, jak i logistycznego punktu widzenia.

W tym sensie jest to prawdopodobnie najlepszy czas na granie w gry wideo, bez względu na platformę, na której są zbudowane lub jaką grą możesz być zainteresowany. Dostępność, chmura, wieloplatformowa wszechstronność, nowe nawyki konsumpcyjne – jak wciąż zaskakujący model Xbox Game Pass, który oferuje ponad sto tytułów w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej – a nawet burza sezonowych ofert umożliwiła dostęp do wszelkiego rodzaju Rozrywka cyfrowa dosłownie na jedno kliknięcie.

Być może to konsole przyciągają najwięcej uwagi mediów, ale to mobilny świat przyciąga najwięcej użytkowników do branży. Ostatecznie jednak to gry przeznaczone na konsole i komputery PC w większości dyktują kierunek, zwłaszcza pod względem postępu technologicznego, mechaniki i rozwoju narracji.

W tym sensie ten semestr, pomimo wszystkich oczekiwań, trudności, przesuniętych terminów i dziwnych rzeczy, które się wydarzyły, był jak dotąd bardzo interesującym rokiem, jeśli chodzi o nowe tytuły. Jak zawsze, każdy znajdzie coś dla siebie i są to, w dowolnej kolejności, osiem najlepszych tytułów 2021 roku. Jak dotąd.

Kilka lat temu popularna seria skradanek Agent 47 – która została nakręcona na film w 2007 roku – została na nowo wymyślona i zaktualizowana z wielkim sukcesem. Ta gra będzie swoistym zakończeniem trylogii, która jak zawsze stawia gracza w stylowych butach cichego zabójcy, który musi eliminować różne cele w egzotycznych lokacjach na całym świecie. Więcej niż gra akcji, gry Morderca Jako marka od zawsze mieli mechanikę ukrywania się, w której ideą jest stworzenie najlepszej i najskuteczniejszej strategii, jeśli chodzi o realizację naszych celów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość: gra jest wymagająca i złożona w swojej dziedzinie, ale fascynująca, genialna wizualnie, a historie są zdecydowanie dla dorosłych. Dostępne na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4/5, Xbox One i Series X/S.

Outriders jest klasycznym przykładem gry, która w żaden sposób nie odkrywa koła na nowo, ale poza szczegółami, jej dopracowana mechanika i wyważone poczucie nagrody pomagają tej strzelance z perspektywy trzeciej osoby, z pewnymi elementami gry RPG, osadzonej w rozległy futurystyczny świat, aby był wciągający i satysfakcjonujący, wystarczy zwrócić uwagę użytkownika na dość ogólne zakończenie jego historii. Nic nowego, prawda, ale dzieło polskiego studia People Can Fly – wytrawnych specjalistów w tym gatunku – jest dobrze wykonane, działa, a przede wszystkim jest pożywne i zabawne. Z łatwością. To wystarczający powód, aby go polecić i umieścić na tej liście. Zwłaszcza jeśli zamierzasz grać z przyjaciółmi, jest to idealne rozwiązanie. Dostępne na PC, PlayStation 4/5, Xbox One i Series X/S.

3. Resident Evil Village (Capcom):

Remake popularnej sagi survival, suspensu i horroru, stworzony dokładnie 25 lat temu przez japońską firmę Capcom, to ekscytujący rozwój, który obejmuje innowacje ludzi sukcesu. Poprzedni adres – Ten sam bohater powraca i jest ponownie rozgrywany z perspektywy pierwszej osoby – i dodaje do swojej mechaniki więcej tradycyjnych elementów, więcej akcji i niezwykłą historię, choć w innej scenerii: mieście w Europie Wschodniej (podobnym do tych z Resident Evil 4) kontrolowany przez likantropów, zmutowane wampiry, arystokratyczne postacie i być może najlepszy i najatrakcyjniejszy czarny charakter ostatnich czasów w grze wideo: hipnotyzującą Lady Dimitrescu. Może nie jest to najlepszy tytuł z serii, ale jest to jedna z najlepszych gier grozy wydanych w tym roku. I wygląda niesamowicie. Dostępne na PC, PlayStation 4/5, Xbox One i Series X/S.

Pierwsza ekskluzywna gra na PlayStation 5 to wciągająca przygoda science-fiction z protagonistą, łącząca strzelankę i eksplorację ze zmieniającą się historią psychologicznego horroru, która zawdzięcza coś coraz popularniejszej mechanice „świstaka”. Kolejnym tytułem na wyłączność w Japonii, który w pełni wykorzystuje wszystkie technologiczne zalety nowej konsoli, zwłaszcza w zakresie grafiki i wibracji dotykowych, jest najnowsza odsłona ukochanej sagi. . Pytania i stukotpod tytulem szczelina niezależnie od tego, która po raz kolejny oferuje swojemu głównemu duetowi zabawną i kreskówkową przygodę strzelecką z egzotyczną bronią w różnych kosmicznych światach, ale z niesamowitą wizualizacją ich scenariuszy i dopracowaną mechaniką obejmującą również elementy gier platformowych. Wyłącznie na PlayStation 5.

Niewątpliwie niespodzianka sezonu. Weź dwa Biorąc elementy z najlepszych opowieści o rodzinnym niezadowoleniu i niczym animowany film Pixara, umieszcza główną parę — męża i żonę — w czarującej i ujmującej przygodzie wspólnej eksploracji i doskonalenia tam, gdzie jest to nieosiągalne. Sukces bez komplementów drugiego. Gra, która czerpie elementy z różnych tytułów akcji, przygodowych i platformówek, jest naprawdę piękna w swoim podejściu i fabule, choć bardzo mocno osadzona w świecie fantasy, z którego każdy może się cieszyć. To zasługa szwedzkiego dyrektora Josepha Farisa. Jest tylko jeden szczególny szczegół: grę należy koniecznie rozgrywać w parach, w trybie online lub w tym samym fotelu. Dostępne na PC, PlayStation 4/5, Xbox One i Series X/S.

Oczywiście na tej liście nie może zabraknąć godnego uwagi tytułu popularnego Nintendo Switcha. W rzeczywistości istnieją dwa typy, chociaż są one powiązane w tym samym pakiecie. Pierwsza to ulepszona aktualizacja tytułu, który został pierwotnie wydany na Wii U w 2013 roku. Jest to klasyczna platformówka z kolorowymi postaciami i środowiskami osadzona w świecie Mario. Podczas, wściekłość wozu Jest to również gra platformowa, która opiera się nieco na tej samej formule, ale tym razem w otwartym świecie – podobnym w tym sensie Super Mario Odyseja– ale z motywami kotów i wiecznym rydwanem jako głównym złoczyńcą. sympatyczny i zabawny. Wyłącznie na Nintendo Switch.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *