Najnowsze dokładne i bezpośrednie wiadomości z wojny Rosji na Ukrainie

Najnowsze dokładne i bezpośrednie wiadomości z wojny Rosji na Ukrainie

Szef Wagnera krytykuje rosyjskie wojsko, twierdząc, że jego żołnierze „rażąco okłamali”

Jewgienij Prigożyn, właściciel firmy wojskowej Grupy Wagnera. (Zdjęcie AP)

W obszernym oświadczeniu opublikowanym na swoich kontach w mediach społecznościowych Jewgienij Prigożyn skrytykował rosyjskie dowództwo wojskowe za to, że nie wspiera swoich bojowników i nie utrzymuje linii blisko Bachmuta.

„Dzisiaj [martes]Jedna z jednostek MON uciekła z jednego z naszych skrzydeł, opuszczając swoje pozycje. Wszyscy uciekli, pozostawiając front szeroki na prawie dwa kilometry i głęboki na 500 metrów. Dobrze, że jakoś mu przeszkodziliśmy – powiedział Prigożyn.

Prigożyn powiedział dalej, że jego bojownicy mogliby zdobyć miasto, gdyby otrzymali wystarczającą ilość amunicji, ale Moskwa złamała swoje początkowe obietnice.

„7 maja obiecali nam, że dadzą nam amunicję” – wyjaśnił.

Rankiem 8 maja Prigożyn powiedział, że Moskwa wydała rozkaz dostarczenia Wagnerowi „wszystkiego”, czego chciał. Ale później powiedział, że dostarczono tylko „10% tego, co było wymagane”.

„Rażąco nas okłamali” – powiedział Prigożyn.

Założyciel Wagnera powiedział dalej, że odpowiedzialny za tę decyzję był szef rosyjskiego Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow.

Dziś rano, szefie sztabu [Valery Gerasimov] Powiedział, że osobiście poprawił wszystkie liczby i pomnożył je przez dziesięć „bez dostarczania dowodów”… To bardzo źle. Jeśli tak dalej pójdzie, nie będziemy w stanie walczyć”.
„Jeśli wszystkie zadania zostaną wykonane w celu oszukania Naczelnego Wodza, to albo Naczelny Wódz ich rozerwie, albo naród rosyjski, który będzie bardzo zdenerwowany, jeśli przegra wojnę” – dodał Prigożyn. .

Założyciel Wagnera dodał, że jego bojownicy nie opuszczą Bachmuta i „będą wytrwać jeszcze kilka dni”.

„Naszym wrogiem dzisiaj nie jest AFU (Ukraińskie Siły Zbrojne, po hiszpańsku), ale rosyjski biurokrata. Zwłaszcza ten bliski wojny” – powiedział. „Pociski leżą w magazynach, tam zostają. Przemysł produkuje te zapasy i zamiast oddawać je wojsku, są one składowane w magazynach. Nie wiadomo co. Zamiast wydawać pocisk na zabicie wroga, zabijają naszych” żołnierski.”

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *