Najnowsze wiadomości o wirusie Corona i żywych szczepionkach | Hiszpania spodziewa się otrzymać w środę 300 000 szczepionek od Janssen | Społeczeństwo

Najnowsze wiadomości o wirusie Corona i żywych szczepionkach |  Hiszpania spodziewa się otrzymać w środę 300 000 szczepionek od Janssen |  Społeczeństwo

Uwaga dla czytelników: EL PAÍS publicznie podaje kluczowe informacje na temat koronawirusa w czasie kryzysu. Jeśli chcesz wesprzeć nasze dziennikarstwo, Zapisz się tutaj.

Firma farmaceutyczna Janssen ogłosiła, że ​​opóźnia przybycie szczepionki przeciwko koronawirusowi do Europy po tym, jak władze USA zaleciły jej zawieszenie w badaniu sześciu przypadków zakrzepów krwi u osób zaszczepionych dawkami Janssen, według Reuters i Francja. Wśród krajów, które powinny otrzymać szczepionkę, jest Hiszpania, która przygotowywała się do dystrybucji 300 000 dawek począwszy od środy. Rząd miał nadzieję, że pojawienie się szczepionek Janssen da impuls do kampanii szczepień. Premier Pedro Sanchez pojawił się we wtorek po posiedzeniu gabinetu, aby przedstawić plan naprawy, transformacji i odporności gospodarki na zwalczanie skutków epidemii. „Ten plan jest największą szansą dla Hiszpanii od czasu jej przystąpienia do Unii Europejskiej” – powiedział. Prezydent wyszczególnił różne pozycje, z których największa, 13 200 mln euro, została poświęcona promocji pojazdów elektrycznych i poprawie mobilności. Ponadto udokumentował wpływ szczepienia przeciwko koronawirusowi i podkreślił, że nie zamierza przedłużać ostrzeżenia: „Mamy wystarczające narzędzia prawne, aby stawić czoła epidemii”. W Stanach Zjednoczonych, Władze zasugerowały zaprzestanie szczepień Janssenem Po wykryciu sześciu przypadków zakrzepów krwi po szczepieniu zgłoszono 7 milionów ludzi New York Times.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *