Najważniejsze informacje dotyczące produkcji czystej energii w elektrowni wodnej Itaipu

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Asuncion, 10 listopada (Prinsa Latina) Maria Antonia Guin, członek zarządu Bi-National Hydropower Plant w Itaipu, podkreśliła dążenie firmy do produkcji czystej i odnawialnej energii.

Gwen w Egipcie wzięła udział w dyskusji na temat zrównoważonych rozwiązań wodno-energetycznych poprzez innowacje i wykorzystanie nowoczesnych technologii, które zostały opracowane w kontekście 27. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP27), w Miasto egipskie. Sharm El Sheikh, wydawnictwo La Nación.

Ekspert przedstawił dwustronne działania firmy przyczyniające się do realizacji Porozumienia Paryskiego z 2015 r. mające na celu ograniczenie średniego wzrostu temperatury na świecie do 2 stopni Celsjusza – w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej – oraz podwojenie wysiłków na rzecz nieprzekraczania poziomu 1,5 stopnia.

W tym sensie Gwen wspomniała o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, nawet w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych, oraz strategiach ochrony środowiska, takich jak ponowne zalesianie i ochrona bioróżnorodności.

Tymczasem Sergio Mendes, klimatolog z Działu Zbiornika Itaipu, wyjaśnił na scenie egipskiej procesy monitoringu środowiska zachodzące w jednostce, takie jak analiza i monitoring klimatu, jakości wody i ichtiofony.

Mendez uznał, że praca ta ma kluczowe znaczenie dla sporządzania odpowiednich prognoz i wdrażania niezbędnych inicjatyw w celu łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu.

W ten sposób możliwe jest wydłużenie żywotności zbiornika i zachowanie naturalnych zasobów obszaru.

Elektrownia wodna Itaipu znajduje się na rzece Paraná, na granicy Brazylii i Paragwaju.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ (Undesa), równolegle z COP 27, który odbędzie się od 6 do 18 października.

JSM/MBV

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.