Najważniejsze odkrycie historyczne roku 2023 miało miejsce w Hiszpanii

Najważniejsze odkrycie historyczne roku 2023 miało miejsce w Hiszpanii

Badania przeszłości i projekty archeologiczne cieszą się dziś dobrym zdrowiem na całym świecie. Co roku pojawiają się imponujące odkrycia lub nowe badania, które wskazują na to, co wiedzieliśmy przed i po. Nawet w przypadku bardzo znaczących przypadków w różnych częściach planety wrócimy do domu bez wstydu: największą wiadomością roku 2023 związaną z historią było odkrycie twarzy Tartessusa.

W Toruniu odnaleziono jedną z twarzy pochodzenia tarteskiego. Gianni86/Wikimedia

Przeszłość do odkrycia

Oczywiście decyzja, którą podjęliśmy, jest możliwa, ponieważ temat, którym się zajmujemy, jest mało obiektywny lub oczywiście Do wyboru mamy wiele newsów, które mogą być równie aktualne jak ten wybrany. Jak zmierzyć wagę odkrycia? Przy tej okazji postanowiliśmy ocenić odkrycie dotyczące czasu i kultury, które pozostają w dużej mierze niejasne, dlatego każde nowe źródło, które przyczyni się do dochodzenia, ma szczególną wartość. Nie kwestionując żadnego odkrycia, zgodzimy się, że nie ma sensu szukać innego rzymskiego teatru, jak ceramiczne rzeźby z ludzkimi twarzami kojarzone z Tartessem, kulturą, o której dyskutujemy od dziesięcioleci i w której wciąż jest więcej niewiadomych niż pewników . Znalezisko tarteskie charakteryzuje się także pięknem estetycznym, które zwykle robi większe wrażenie na publiczności. A gdyby tego było mało, stanowi to ogromny impuls dla chęci kontynuowania kopania w hiszpańskiej ziemi i nadziei na dalsze ocalanie w najbliższej przyszłości cudów, które przybliżają nas do historii Półwyspu Iberyjskiego w okresie podbojów . Era metalu.

Ceramika tarteskaCSIC

Odkrycie

Nawiązujemy do pozostałości pięciu symbolicznych inskrypcji z V wieku p.n.e. C. odkryte podczas wykopalisk w 2023 r. na stanowisku Casas del Turuñuelow gminie Guarina, miasto Badajoz.

Zespołem badawczym kierują Esther Rodríguez González i Sebastian Celestino Pérez, którzy pracują na miejscu od 2015 r. nad projektem „Budowa Tarteso”. Od tego czasu je znaleziono Nowe odkrycia zrewolucjonizowały wiele aspektów dotychczas bronionego dyskursu na temat historii Tartessu. Jak wyjaśnili eksperci:

„Wśród odzyskanej do tej pory grupy dwie płaskorzeźby figuratywne są prawie gotowe i odpowiadają postaciom kobiecym ozdobionym wykwintnymi kolczykami lub kolczykami w kształcie kółek, przedstawiającymi typowe dzieła złotnictwa tarteskiego”.

Doskonały poziom zachowania miejsca jest kluczem do postępu wiedzy Tartiso. Co więcej, sensowne jest zakończenie roku świętując to odkrycie tak, jak to zrobimy Książka „Tartsus: The Mystery of the Oldest Civilization in the West” ukaże się na początku 2024 roku. edytuj Pinolię, Napisane przez samych Esther Rodriguez i Sebastiana Celestino.Która doprowadzi nas „do poznania prawdy o kulturze tarteskiej poprzez najnowsze odkrycia i położy kres mitom, przedstawiając kompletną wizję opartą na źródłach greckich i najnowszych odkryciach archeologicznych”.

Pozostałości ogromnej ofiary ze zwierząt w Casas del Toronuelo.Połączenie Estremadury.

Świetny rok

Oprócz ceramiki z Toruneelo rok 2023 przyniósł nam kilka imponujących odkryć, czy to ze względu na ich jakość estetyczną, nieoczekiwany charakter odkrycia, rewolucyjny charakter tego, co wiedzieliśmy, czy też z powodu innych uderzających okoliczności. Każdy z nich ma nieocenioną wartość dla dalszego uzupełniania układanki historii ludzkości.

Latem w Rzymie odkryto ruiny, które badacze powiązali z czasami starożytnych Teatr NeronaWspominał o nim Pliniusz Starszy, lecz pozostałości materialne nie są znane. Egipt to jedno z miejsc, które rok po roku dostarcza najwięcej niespodzianek archeologicznych. Kultura faraonów wciąż kryje w sobie wiele skarbów zakopanych pod piaskami pustyni, a archeolodzy są zdeterminowani, aby ocalić je wszystkie. A w 2023 roku się pojawił Sfinks ma około 2000 lat i badacze uważają, że reprezentuje rzymskiego cesarza Klaudiusza. Sprawy związane z życiem codziennym zwykle co roku dostarczają ciekawych wiadomości z zakresu archeologii. W 2023 roku zostaną znalezione Naszyjnik wykonany z zęba Magalodona znalezionego wśród wraku TitanicaW Türkiye odkryli narzędzia tak stare, jak były Piła żelazna z III wieku p.n.e. C. I On Odkryto największy topór ręczny Nawet teraz, mając 200 000 lat.

Julia Edmund i Omer Can Aksoy z gołym toporemKomisja Królewska ds. Gubernatorstwa AlUla

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *