Najważniejsze wiadomości ze świata dzisiaj, środa, 8 września

Wicegubernator regionu Jewgienij Chromuszyn poinformował, że liczba osób rannych w wyniku wybuchu gazu w bloku mieszkalnym w obwodzie moskiewskim wzrosła do 15.

• Wybuch gazu rani osobę w rosyjskim mieście Jekaterynburg

Jekaterynburg (Rosja), 8 września – Jedna osoba została ranna w środę w wyniku eksplozji gazu w bloku mieszkalnym w Jekaterynburgu na Uralu – poinformowała Regionalna Dyrekcja ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Minister Śmierci

• Śmierć rosyjskiego ministra ds. sytuacji nadzwyczajnych podczas próby ratowania życia człowieka

Moskwa, 8 września – Rosyjski minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Eugeniusz Zenichev zginął podczas próby ratowania życia szkolącej się osoby – poinformowało w środę ministerstwo.

Trzęsienie ziemi w Meksyku

• Monitorowanie sejsmiczne podnosi o 7,1 stopnia siłę silnego trzęsienia ziemi, które wstrząsnęło środkowym i południowym Meksykiem

Miasto Meksyk, 8 września Meksykańska Narodowa Służba Sejsmologiczna (SMN) zrewidowała wielkość potężnego trzęsienia ziemi, które wstrząsnęło południem i centrum kraju, do 7,1 z jego epicentrum w pobliżu portu turystycznego Acapulco w stanie Guerrero. (południe), na wybrzeżu Pacyfiku.

• Osoba umiera, gdy po silnym trzęsieniu ziemi w południowym Meksyku upada słup

Miasto Meksyk, 8 września Osoba zginęła, gdy w mieście Guerrero w południowym Meksyku, po potężnym trzęsieniu ziemi o sile 7,1 stopnia, spadł słup elektryczny we wtorek wieczorem, powiedział gubernator tej jednostki, Hector Astudillo.

Indonezyjska kreatywność

• Według mediów co najmniej 41 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w więzieniu w Indonezji

Moskwa, 8 września Co najmniej 41 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w pożarze, który wybuchł w więzieniu w indonezyjskim mieście Tangerang, podał lokalny kanał Lebutan 6.

Polska eksplozja

• Co najmniej jedna osoba zginęła w eksplozji w fabryce broni w Polsce

WARSZAWA, 8 WRZEŚNIA – Co najmniej jedna osoba zginęła w eksplozji w zakładach wojskowych Misko w centralnej Polsce, informuje lokalna sieć Polsat.

atakować Nowy Jork

• Identyfikacja dwóch kolejnych ofiar ataków z 11 września w Nowym Jorku

MOSKWA, 8 WRZEŚNIA – W amerykańskim mieście Nowy Jork zidentyfikowano dwie kolejne ofiary ataków terrorystycznych z 11 września.

Gospodarka Rosji

Powrót gospodarki rosyjskiej do poziomu sprzed epidemii

Moskwa, 8 września – PKB Rosji w czerwcu powrócił do poziomu sprzed pandemii. Korona wirusPremier Rosji Michaił Miszustin ogłosił w środę.

• Rosyjska gospodarka wzrośnie o 4,2% w 2021 r.

Moskwa, 8 września – Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Maksym Reszetnikow powiedział, że wzrost PKB Rosji w bieżącym roku wyniesie 4,2 proc.

Dera Toma

• Armia syryjska wkracza do ostatniej twierdzy nielegalnych grup zbrojnych w Daraa

Daraa (Syria), 8 września. W środę syryjskie siły bezpieczeństwa wkroczyły do ​​miasta Dara, ostatniej twierdzy zbrojnych frakcji na południu kraju.

Afgańskie kobiety

• Kobiety z Kabulu ponownie demonstrują, domagając się gwarancji swoich praw

Kabul, 8 września. – Mieszkańcy Kabulu zorganizowali nowy ruch protestacyjny, aby domagać się gwarancji praw kobiet, jak powiedziała w środę jedna z uczestniczek tej demonstracji Sputnikowi.

Źródło: Sputnik

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *