Najważniejsze wydarzenia dnia: Biden zrywa stosunki z Zełenskim; Nie 5, nie 6, 7% stawki? i oszustwa kryptowalutowe według Roubiniego

Najważniejsze wydarzenia dnia: Biden zrywa więzi z Zełenskim. Nie 5, nie 6, 7% stawki? i oszustwa kryptowalutowe według Roubiniego

Dziś, w piątek 18 listopada, widzimy w Claves del día, z José Antonio Wisnerem, że recesja w Stanach Zjednoczonych nie tylko się pogłębia, ale i że płacimy nie tylko za kontekst wojny na Ukrainie, ale także Za miliardy wstrzykiwane przez banki centralne w oparciu o Żądania rządów, które powodują inflację, widziano już w styczniu 2022 r., przed wojną, więc musimy sprawdzić, czy stół negocjacyjny, tak potrzebny ze wszystkich punktów widzenia. Adekwatne do prognoz ekonomicznych. Podkreśla, że ​​wizja Bullarda dotycząca aktywizmu Fed i potrzeby agresywnego podnoszenia stóp procentowych jest dziś w centrum uwagi, biorąc pod uwagę możliwość, że stopy procentowe osiągną nie 6%, ale 7%, ponieważ Fed nadal próbuje złagodzić inflację i wydaje się, że . oprocentowanie kredytów hipotecznych.

„Czynnik Zełenskiego” stał się powodem zmartwień związanych z wojną: zachowanie prezydenta Ukrainy podczas kryzysu rakietowego w Polsce jeszcze bardziej komplikuje sprawę w obliczu ostrożnego stanowiska, jakie NATO stara się utrzymać w obliczu wydarzenia. , do tego stopnia, że ​​widzimy, jak sam prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, nie chce już odbierać telefonu po tweecie, w którym Zełenski odważył się bezpośrednio oskarżyć Rosję o wydarzenia.

Rynki, w tym kontekście i po ustąpieniu silnego napięcia wokół wydarzeń w Polsce, rynki odzyskują pewien spokój: SP&500, Dow Jones, Nasdaq… odzyskują ton. W perspektywie jest również rynek walutowy.

Dziś również z niecierpliwością czekamy, po raz kolejny, na brytyjską gospodarkę, na plan finansowy Hunta, przedstawiony przez nowy rząd Sunaka, za którym tęskniły anglosaskie banki prywatne i na długo wyczekiwany moment także w ostatnim miesiącu : wreszcie pojawienie się na scenie Giorgia Meloni, która może wypowiedzieć słowo, które stało się magicznym słowem w europejskiej polityce fiskalnej: „Bogaci za to zapłacą”. Zapowiedział już coś, co rozważy prezydent Francji Emmanuel Macron.

Dziś świat kryptowalut otrzymuje silny cios polemiczny: Roubini został wysłany z wieloma kategorycznymi zastrzeżeniami na temat tego, co myśli o rynku kryptowalut: przestępcy, złodzieje, oszuści… to tylko niektóre z epitetów, które im poświęcił.

00:00 Recesja w Stanach Zjednoczonych nie tylko się pogłębia, ale się pogłębia. Zreplikowane dane z 2008 r.
02:00 W styczniu 2022 gospodarka USA już cierpiała z powodu problemu z inflacją.
Stół negocjacyjny nie może zatuszować głównego problemu: błędu polegającego na próbie zatuszowania problemu zabijania złych facetów.
03:00 Biden nie chce odebrać telefonu od Zełenskiego po tym, jak powiedział, że pocisk jest rosyjski.
11:00 Rynki robią sobie przerwę: spokój po stresie
15:00 Wielka Brytania: Polowanie na plan podatkowy, Sunak i szczęśliwe banki
19:00 Giorgia Meloni w końcu wejdzie na scenę
22:00 Model Macrona „Robin Hooda” we Francji
27:00 Jak wygląda gospodarka i inflacja: wykresy Bullarda
35:00 trzydziestoletni wykres hipoteczny. Docieramy na szczyt, ale z daleka
37:00 Stosunek kupna do kupna: maksymalny ruch
37:38 Wykres spadku cen w łańcuchu dostaw

#claves #clavesdeldia #josevizner #vizner #negociostv #mercados #paz #biden #zelensky #bullard #tiposdeinteres #fed #criptomonedas #roubini #mercadosfinancieros

Jeśli chcesz dostać się do TV Business Academy, oto link:
https://www.YouTube.com/channel/UCwd8Byi93KbnsYmCcKLExvQ/join

Śledź nas bezpośrednio ➡️ https://bit.ly/2Ts9V3p
Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/3jsMzp2
Odwiedź telewizję biznesową https://bit.ly/2Ts9V3p
Więcej filmów z telewizji biznesowej: https://youtube.com/@NegociosTV
Śledź nas na Telegramie: https://t.me/negociostv
Obserwuj nas na Instagramie: https://bit.ly/3oytWnd
Świergot: https://bit.ly/3jz6Lpt
Facebook: https://bit.ly/3e3kIuy


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.