Nanjing łączy Chiny, Azję i Europę w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku

Nanjing łączy Chiny, Azję i Europę w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku

Zostało to potwierdzone Prensa Latina przez Wang Jianjuna, dyrektora generalnego Międzynarodowego Dworca Towarowego w Nanjing, podczas wizyty w zakładach firmy w tym wschodnim mieście w prowincji Jiangsu.

Wyjaśnił, że stacja umożliwia transport towarów pomiędzy Nanjing a Europą, a także krajami Azji Środkowej, z dostępem do kolei krajowych, organów celnych i innych podmiotów komercyjnych.

Według Wanga w nadchodzących dniach firma otworzy nowe trasy, aby umożliwić lepszą łączność między Chinami, Azją i Europą oraz ułatwić wymianę produktów, od maszyn po kosmetyki i wino.

Jak podano, w 2020 roku stacja obsługiwała 176 pociągów międzynarodowych z Nanjing, a liczba ta stopniowo rośnie, dlatego do końca 2023 roku spółka planuje obsługiwać 370 pociągów, czyli co najmniej jeden pociąg dziennie.

Dyrektor zwrócił uwagę na zarządzanie dwiema liniami z Chin do Rosji i trzecią linią do Azji Centralnej obejmującą pięć krajów, a także fakt, że spółka obsługuje osiem różnych linii, m.in. do Holandii i Laosu.

„Odgrywamy także ważną rolę w transporcie pojazdów nowej energii, poprzez komunikację z obszarem portu Longtan, gdzie rocznie przeładowuje się ponad 100 000 kontenerów” – podkreślił.

Jego zdaniem międzynarodowy dworzec towarowy w Nanjing jest nie tylko motorem gospodarczym regionu, ale także promuje wymianę kulturalną i wymianę między ludźmi w Europie i Chinach.

„W rzeczywistości stacja działała zgodnie z celami inicjatywy Pasa i Szlaku, dotyczącymi łączności i wymiany towarów” – skomentował.

Dla Wanga firma jest obecnie „kamieniem milowym w projekcie IFR” – ogromnym projekcie promowanym przez Chiny od dziesięciu lat, którego priorytetem jest budowa różnych szlaków lądowych i morskich na potrzeby połączeń handlowych i gospodarczych, głównie między Azją, Europą i Afryką.

Wizyta w terenie jest częścią działań w ramach projektu fotograficznego Szósta Parada Jiangsu w tej wschodniej prowincji, poświęconego w tym roku Inicjatywie Pasa i Szlaku.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele mediów z całego świata, a Prensa Latina została zaproszona jako jedyne reprezentatywne media z Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

jf/idm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *