Napastnik męża Nancy Pelosi szukał przywódcy Demokratów

pelosi 2 1

Intruz zaatakował młotkiem męża przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi po tym, jak włamał się do jego domu w Kalifornii wczesnym rankiem w piątek rano w poszukiwaniu przywódcy Demokratów, podały władze. Rzecznik polityczny Drew Hamill powiedział, że napastnik „prosił o spotkanie z przewodniczącym Izby Reprezentantów” i „groził, że zabije” Paula Pelosiego.

Policja poinformowała, że ​​kiedy funkcjonariusze przybyli do domu ofiary w San Francisco na krótko przed 2:30 (0930 GMT), napastnik i Paul Pelosi mocowali się z młotkiem. „Nasi funkcjonariusze zauważyli pana Pelosiego i podejrzanego trzymającego młotek. Podejrzany odepchnął młotek pana Pelosiego i brutalnie go zaatakował”, powodując obrażenia głowy i ciała, powiedział Bill Scott dziennikarzom. .

Przewodniczący Izby Reprezentantów, drugi w kolejności po prezydenturze, przebywał w tym czasie w Waszyngtonie.

Scott zidentyfikował strzelca jako 42-letniego Davida Dibaba i powiedział, że zostanie oskarżony o usiłowanie zabójstwa, napaść z użyciem śmiertelnej broni, rozbój i inne przestępstwa. Chociaż stwierdził, że nie był jeszcze w stanie ujawnić rzekomych motywów zbrodni, stwierdził, że nie był to czyn przypadkowy. „To było zamierzone. Wszyscy powinni być zdenerwowani tym, co wydarzyło się dziś rano” – dodał.

Amerykańskie media, powołując się na źródła w rodzinie Pelosi, poinformowały, że napastnik powiedział Paulowi, że założy mu kajdanki i poczeka na powrót przewodniczącego Izby Reprezentantów.

Według sieci kablowej MSNBC ofiara mogła wezwać służby ratunkowe, podczas gdy mężczyzna był rozproszony.

The Wall Street Journal, powołując się na funkcjonariuszy policji, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował, że intruz wszedł do domu przywódcy Demokratów przez rozsuwane szklane drzwi.

Jeden z funkcjonariuszy powiedział gazecie, że napastnik prezentował skrajnie prawicowe ideały w mediach społecznościowych, w tym teorie spiskowe dotyczące wirusa COVID-19.

Atak ma miejsce w burzliwym roku dla męża Pelosi, który został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu po wypadku w maju i skazany na pięć dni więzienia.

Prezydent Joe Biden zadzwonił rano do Pelosi, aby wyrazić swoje poparcie dla „przerażającego ataku”, jak donosi Biały Dom, zanim później potępił „niesmaczny” atak podczas podróży do Filadelfii.

Prezydent powiedział, że „nie ma miejsca” na przemoc polityczną w Stanach Zjednoczonych, na mniej niż dwa tygodnie przed wyborami w połowie kadencji w tym kraju Ameryki Północnej. „To za dużo, to za dużo” – dodał.

W trakcie kampanii członkowie zarówno partii republikańskiej, jak i demokratycznej ostrzegali przed przemocą towarzyszącą tym wyborom, a według policji kapitolińskiej groźby pod adresem prawodawców wzrosły ponad dwukrotnie do ponad 9000 rocznie od 2017 roku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *