Nastoletnia siostra oskarżona o zamordowanie hollywoodzkiego funkcjonariusza policji powiązanego z narzędziem zbrodni – Telemundo Miami (51)

Nastoletnia siostra oskarżona o zamordowanie hollywoodzkiego funkcjonariusza policji powiązanego z narzędziem zbrodni - Telemundo Miami (51)

Te same władze potwierdziły aresztowanie 17-letniej nastolatki w supermarkecie Sunrise Walmart, która byłaby siostrą domniemanego podejrzanego o zastrzelenie hollywoodzkiego funkcjonariusza w incydencie, który miał miejsce w zeszłym tygodniu.

Celem jest przesłuchanie jej w sprawie rzekomej kradzieży broni palnej, którą jej brat Jason Banegas rzekomo zabił oficera Yande Chirino.

Według władz młodsza siostra Jasona Banegasa została zabrana do Centrum Oceny Nieletnich, gdzie jest poszukiwana na przesłuchanie w związku z kradzieżą broni, której jej brat rzekomo użył do zabicia funkcjonariusza Yande Chirino w ostatnią niedzielę wieczorem.

Władze poinformowały, że broń, której Banegas użył do zabójstwa hollywoodzkiego funkcjonariusza policji, która została znaleziona na miejscu, została skradziona 14 września.


Biuro szeryfa Broward

Jason Banegas został zwolniony w zeszłym miesiącu z więzienia hrabstwa Miami-Dade i został oskarżony o włamanie, włamanie i posiadanie kokainy.

Według relacji z incydentu właściciel broni powiedział, że zabrał dwie znajome dziewczyny i jedna z nich wyjęła broń ze schowka w jego samochodzie. Poprzez zdjęcie mężczyzna zidentyfikował siostrę Jasona jako jedną z tych kobiet.

Szef policji w Hollywood, Chris O’Brien, powiedział, że Jason Banegas jest oskarżony o postrzelenie 28-letniego funkcjonariusza w twarz podczas podejrzanego wezwania na wypadek incydentu w sąsiedztwie Emerald Hills Country Club.

Funkcjonariusze przybyli do sąsiedztwa po powiadomieniu mieszkańców o młodym mężczyźnie na rowerze, który w ostatnią niedzielę wieczorem sprawdzał klamki drzwi samochodu na parkingu na podjazdach.

Został postrzelony w dzielnicy Hollywood i zmarł w szpitalu

Chociaż Chirino został zabrany do pobliskiego szpitala, później zmarł w wyniku wypadku. Banegas został aresztowany na miejscu i tej samej nocy zabrany do aresztu.

Akta sądowe pokazują, że Banegas został zwolniony z więzienia hrabstwa Miami-Dade w zeszłym miesiącu i został oskarżony o kradzież, włamanie i posiadanie kokainy.

Obecnie jest przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Broward pod wieloma zarzutami, w tym morderstwem z premedytacją, brutalnym oporem wobec funkcjonariusza, napadem z bronią w ręku i kradzieżą broni palnej.

Jason Banegas, lat 18, pozostaje w więzieniu hrabstwa Broward. Według tego, co powiedział władzom, chciał popełnić samobójstwo, a nie zabić policjanta. Broniła go w postu, który wydaje się być postem na portalach społecznościowych jej siostry, który został już usunięty.

„Wycelował broń w głowę i powiedział, że się zabije. Doszło do kłótni i broń zawiodła. Pomyłka, wypadek, zbrodnia, której nie chciał popełnić”.

Oficer Chirino był w policji w Hollywood od czterech lat i został wybrany Oficerem Miesiąca w czerwcu 2020 roku. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 1 listopada o godzinie 10:00 na Florida Live Arena, dawniej znanej jako BB&T Center, w Sunrise.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *