Natalie Portman, Julianne Moore, maj grudzień

Nagrodzone Oscarami Natalie Portman i Julianne Moore zagrają w nowym dramacie z maja/grudnia w reżyserii Todda Haynesa.

Film podąża za postacią słynnej gwiazdy Hollywood, Natalie Portman, która podróżuje na malownicze wybrzeże Maine, aby spotkać kobietę, ucieleśnia także jej znakomitą Julian MooreJaka jest historia tego filmu? Kobieta, o której mowa, przeżyła bardzo słynny skandal 20 lat temu, po tym, jak poślubiła mężczyznę o 23 lata młodszego od niej.

Bohaterka Moore i jej mąż przygotowują się do wysłania swoich córek bliźniaczek na studia, ale rodzinny romans zaczyna się rozpadać w obliczu przyszłej aktorki. Scenariusz filmu został napisany przez Sammy’ego Bircha na podstawie historii, którą napisał z Alexem Mechanicem.

Jessica Elbaum i Will Ferrell z Gloria Sanchez Productions (Strippers, Education, Barb and the Star Go to Vista del Mar) oraz Christine Vachon (Shirley) i Pamela Koffler (Coming World) z Killer Films wyprodukują majowy dramat z Natalie Portman I Sophie Maas. Filmowanie ma rozpocząć się w 2022 roku.

O Natalie Portman

Powołanie Natalie Portman i LAL Free Zone i 2005 r.

Natalie Portman to amerykańska aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, scenarzystka i producentka. Jej prawdziwe imię to Natalie Hirschlag. Urodził się 9 czerwca 1981 roku w Jerozolimie w Izraelu w rodzinie lekarza i aktorki.

Jej rodzice, na krótko przed narodzinami Natalie, przeprowadzili się ze stolicy Mołdawii Kiszyniowa do Izraela. Jego matka była gospodynią domową, a teraz pracuje jako jego agent. Przodkami ze strony matki są Żydzi z Rosji i Austrii, a ojcami są Żydzi z Polski, Rumunii i Izraela.

Kiedy Natalie miała trzy lata, rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonu, a następnie Nowego Jorku. W wieku jedenastu lat była widziana przez agentów reklamowych i brała udział w kręceniu „Leona”, w wyniku czego dostała rolę Matyldy i zadebiutowała na ekranie w 1994 roku. Po wielkim debiucie nastąpiły filmy „Walka” (1995) z Robertem De Niro i Alem Pacino oraz ładne dziewczyny” (1996) i „Mars atakuje!” (dziewięćdziesiąt dziewięć i dziewięćdziesiąt sześć).

Natalie Portman na Broadwayu

Natalie Portman z Oscarem dla najlepszej aktorki za rolę w filmie Czarny łabędź.
Natalie Portman z Oscarem dla najlepszej aktorki za rolę w filmie Czarny łabędź.

W 1998 roku zadebiutowała jako aktorka teatralna. Zagrała rolę Anny w broadwayowskiej produkcji The Anne Frank Diaries. W 1999 roku Portman dołączył do Wydziału Psychologii Uniwersytetu Harvarda. W 1999 roku pojawił się także w filmie Gwiezdne wojny: Epizod pierwszy – Mroczne widmo. Następnie nakręcono „Anywhere But Not Here”, w którym zagrał razem z Susan Sarandon.

Natalie Portman została nominowana do Złotego Globu. Następnie m.in. „Gdzie jest serce” (2000) (za tę rolę otrzymała nagrodę YoungStar) i „Intymność” (2004), za którą była nominowana do Oscara..

Według Natalie Portman nie zamierza poświęcić całego życia karierze aktorskiej. Posługuje się pięcioma językami: angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim i hebrajskim. 14 czerwca 2011 roku Natalie urodziła swoje pierwsze dziecko. Dziś nadal jest pochłonięta karierą aktorską, choć jest też imponująca w innych dziedzinach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *