„NATO ma dwie ścieżki” – powiedział rosyjski wiceminister spraw zagranicznych.

„NATO ma dwie ścieżki” – powiedział rosyjski wiceminister spraw zagranicznych.
Aleksander Gruszko podkreślił, że stosunki między Rosją a Zachodem osiągnęły „niebezpieczną linię” i że do nawiązania „normalnego dialogu” potrzebne są propozycje gwarancji bezpieczeństwa europejskiego.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksander Grushko poinformował w sobotę w rozmowie z youtube Solovyov Live powiedział, że państwa NATO muszą poważnie potraktować rosyjskie propozycje zawarcia porozumień ze Stanami Zjednoczonymi i NATO w sprawie gwarancji bezpieczeństwa w Europie, w przeciwnym razie będą musiały „zajmować się alternatywą wojskowo-techniczną”.

«Mają dwa sposoby. Pierwszym z nich jest poważne potraktowanie tego, co postawiliśmy na stole, albo zajęcie się wojskową alternatywą techniczną” – powiedział dyplomata, dodając, że w przypadku, gdyby NATO nie zaakceptowało rosyjskich propozycji, Moskwa wejdzie w system tworzenia kontr- zagrożenia.

Według Groszki Rosja dała jasno do zrozumienia, że ​​jest gotowa szukać rozwiązań, jak to zrobić Przekształcenie „scenariusza wojskowego lub wojskowo-technicznego w proces polityczny” Ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa militarnego państw członkowskich Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), sojuszników atlantyckich i Eurazji. Zaznaczył jednak, że skoro nie było to możliwe, to NATO wcześniej ostrzegało, że Moskwa „przejdzie też na system tworzenia kontr-zagrożeń, ale wtedy będzie już za późno, by zadać sobie pytanie, dlaczego podjęliśmy takie decyzje, dlaczego wdrożyliśmy takie systemy.” .

„niebezpieczna linia”

Podobnie dyplomata podkreślił, że stosunki między Rosją a NATO osiągnęły „niebezpieczną linię” i że do nawiązania „normalnego dialogu” potrzebne są propozycje dotyczące gwarancji bezpieczeństwa europejskiego.

„Czas na prawdę. Rzeczywiście, Doszliśmy do niebezpiecznej passy. Nasze propozycje mają na celu przede wszystkim odejście od tej niebezpiecznej passy i ostatecznie wejście w jakiś rodzaj normalny dialogWiceminister podkreślił, że to kluczowy moment dla podjęcia decyzji, a Moskwa z kolei już „zrobiła krok” i wychodzi z tego, że „nie będzie”. Można to zignorować. Lub po prostu „zawrzeć w słowach”.

Grushko podkreślił, że Moskwa „posiada wszelkie możliwości techniczne” do zapewnienia bezpieczeństwa militarnego kraju, a NATO pracuje obecnie nad próbą „neutralizacji tych przewag” dla Rosji.

Propozycja Rosji

Umowa zaproponowana Waszyngtonowi przez Moskwę składa się z ośmiu artykułów. Pierwsza stanowi, że obie strony muszą działać na zasadach niepodzielnego bezpieczeństwa i Nie szkodzić wzajemnemu bezpieczeństwu; Po drugie, zarówno Rosja, jak i Stany Zjednoczone zapewniają, że każda organizacja międzynarodowa, sojusz wojskowy lub sojusz, w który zaangażowana jest jedna ze stron, przestrzega zasad zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Inne przewidziane punkty z wyjątkiem: Rozszerzenie NATO na wschód; niedopuszczenie państw należących do ZSRR do tego sojuszu wojskowego; nie wykorzystywać terytorium innych krajów do atakowania drugiej strony; nie rozmieszczać sił i broni na obszarach, na których może to być postrzegane jako zagrożenie; Nie używaj Ciężkie bombowce lub okręty wojenne poza krajową lub międzynarodową przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi; nie pokazuj Pociski ziemia-powietrze krótkiego i średniego zasięgu poza terytorium kraju lub na obszarach, na których mogą osiągnąć cele drugiej strony; I nie szkolić personelu wojskowego lub cywilnego z krajów, w których ich nie ma bronie nuklearne w użyciu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *