NATO przeciwko Rosji i Białorusi, aby uniemożliwić ich integrację

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

6 czerwca 2021 11:34MOSKWA, 6 czerwca (Prinsa Latina) Rzeczniczka MSZ Maria Zagarowa powiedziała dziś, że w planach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) nie ma efektywnej i normalnej interakcji między Rosją a Białorusią.

I tak dyplomata odpowiedział na ostatnie słowa sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który wyraził zaniepokojenie współpracą Moskwy i Mińska.

„Oczywiście jesteśmy gotowi w poważnej sprawie, aby chronić i bronić każdego członka sojuszu przed wszelkim zagrożeniem ze strony Mińska i Moskwy” – powiedział wówczas szef Zachodniego Sojuszu Wojskowego.

W związku z tym przedstawicielka rosyjskiego MSZ napisała na swoim kanale na portalu społecznościowym Telegram, że wypowiedzi Stoltenberga są odpowiedzią na pytanie, dlaczego Zachód przejął Białoruś „z taką złością”, powiedział.

“Konieczne jest ciągłe ingerowanie w sprawy wewnętrzne jednego, a potem drugiego kraju, a następnie eskalacja w tym samym czasie przeciwko obu krajom, aby uniknąć naturalnego kursu wzajemnie korzystnej integracji” – powiedział.

Zagarova wezwała NATO do przezwyciężenia „starożytnych fobii i wykorzenienia obsesji prześladowań” oraz rozwiązania „prawdziwych problemów”, które nie zostały rozwiązane od dziesięcioleci, do których dołączył wewnętrzny terroryzm w Stanach Zjednoczonych.

„To właśnie państwa członkowskie muszą pilnie zająć się, a nie wyimaginowanymi zagrożeniami” – podkreśliła rzeczniczka Departamentu Stanu.

zamówienie / mml

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *