NATO, Ukraina i antyrosyjski apetyt Granma „Świat”

Movilización de tropas de la otan en la frontera de Rusia con Ucrania. Foto: Hispantv

Trzy przykłady z ostatnich trzech dekad wystarczą, aby opisać NATO i stwierdzić, że jest to brutalność militarna w służbie Stanów Zjednoczonych, używana do narzucania siłą broni i bomb pragnienia imperium w dowolnym miejscu we wszechświecie.

Jednym z takich przykładów jest Jugosławia, od 24 marca do 11 czerwca 1999 r .; Na koniec Afganistan, 2001 do dziś, i nadal Irak, od 20 marca 2003. Trzy wojny z bombardowaniami zubożonego uranu, ponad milion zabitych i rannych, dziedzictwo zniszczone, połamane lub splądrowane.

We wszystkich trzech przypadkach, podobnie jak w innych, które można przytoczyć, to dzisiejszy rząd Stanów Zjednoczonych szukał „motywów”, organizował siły zbrojne i kierował zarówno bombardowaniami, jak i inwazją i okupacją niepodległych państw.

Chodzi o to, że NATO istnieje, ponieważ Stany Zjednoczone tego potrzebują. Podejmowanie działań wojennych jest istotną częścią amerykańskiej filozofii, więc kompleks militarno-przemysłowy wytwarza, sprzedaje, a tym samym utrzymuje bardzo ważną część amerykańskiej gospodarki.

Jest to pojawienie się, które kładzie podwaliny pod panujący reżim, a po nim, jak pokazuje rzeczywistość, inne kraje, generalnie europejskie, będące częścią sojuszu wojskowego.

Aż do rozpadu Związku Radzieckiego, a wraz z nim Układu Warszawskiego, NATO było główną przeciwwagą w siłach zbrojnych socjalistycznych krajów Europy.

Dlatego ich praca dla świata była barbarzyńską praktyką, bez względu na to, ile tysięcy lub milionów zginęło, okaleczyło lub zniszczyło miasta i miasteczka, wysiedliło i zmartwiło rządy.

Rosja, z nowym przywództwem politycznym i rządowym, na czele z prezydentem Władimirem Putinem, i szeroko zakrojonym rozwojem wojskowym, wiedziała, jak wznieść mur rezerwowy, tak aby zarówno NATO, jak i Stany Zjednoczone nie mogły osiągnąć celu, jakim jest jego zniszczenie. Państwo lub naród, który gromadzi historię, kulturę i patriotyzm.

Dni lenistwa, „budowania mostów” i przebrania się za pierestrojkę, zostały definitywnie porzucone. Moskwa wie, co to znaczy być globalną potęgą – gospodarczą i militarną – która nie zaniedbuje żadnego ze swoich frontów, nawet jeśli chodzi o obleganie jej przez Zachód lub destabilizację dysydentów, którzy stali się blogerami.

Kwestia Ukrainy była i pozostaje ostatnią fabryką Stanów Zjednoczonych i NATO, mającą na celu osłabienie i zachwianie równowagi w Rosji. W tym celu wykorzystano go, od zamachu stanu w 2014 r. Przeciwko ówczesnemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi, po promocję najbardziej ksenofobicznej kampanii przeciwko Rosji w kraju, który oprócz tego, że był częścią Związku Radzieckiego, miał dużą populację Rosja i była związana kulturowo, gospodarczo i rodzinnie z Moskwą.

Ponadto na Krymie, niegdyś rosyjskim regionie, oddanym wówczas Ukrainie, a teraz ponownie zjednoczonym z Rosją w referendum, podjęto – przez NATO – próbę opracowania scenariusza możliwej konfrontacji. Zachód napędza konflikt w obwodzie donieckim i Ługańsku, który jest głównie rosyjski.

W bardzo niebezpiecznym scenariuszu NATO ogłosiło teraz, że wyśle ​​37 000 żołnierzy, w tym 20 000 Amerykanów, do ukraińskiej granicy z Rosją, podnosząc napięcia do rekordowego poziomu i może być wyzwalaczem, który zapali wybuch wojny z nieprzewidywalnymi konsekwencje.

Według ukraińskich urzędników portal lotniczy Avia.Pro zacytował ich: „Wraz z rozwojem starć między Ukrainą a Rosją, Krym stanie się pierwszym celem NATO, który przekroczy granicę z Rosją”.

W obliczu takich zagrożeń Siły Zbrojne Rosji rozlokowały na Krymie wiele jednostek wojskowych w celu rozpoczęcia ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, które obejmą użycie sił lądowych i morskich oraz samolotów bojowych.

Wielu ekspertów nie wyklucza, w ramach ćwiczeń wojskowych NATO, że siły ukraińskie mogą rozpocząć ofensywę przeciwko niepodległym na wschodzie swojego terytorium, gdzie ogłoszono już zapowiedziane Doniecką i Ługańską Republikę Ludową. Wyślij różne jednostki czołgów i artylerii.

RIA Novosti poinformował, że rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zapowiedział rozpoczęcie „rutynowej inspekcji” w celu oceny sytuacji bojowej armii.

A było oficjalnie wiadomo, że Rosja przeprowadzi w kwietniu przyszłego roku 4048 testów lub manewrów, niektóre dwustronnie, a inne w poligonach, tak aby jej siły zbrojne były w idealnym stanie bojowym przeciwko wszelkim ruchom NATO.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *