NATO, Ukraina i antyrosyjski apetyt Granma „Świat”

Movilización de tropas de la otan en la frontera de Rusia con Ucrania. Foto: Hispantv

Trzy przykłady z ostatnich trzech dekad wystarczą, aby opisać NATO i stwierdzić, że jest to brutalność militarna w służbie Stanów Zjednoczonych, używana do narzucania siłą broni i bomb pragnienia imperium w dowolnym miejscu we wszechświecie.

Jednym z takich przykładów jest Jugosławia, od 24 marca do 11 czerwca 1999 r .; Na koniec Afganistan, 2001 do dziś, i nadal Irak, od 20 marca 2003. Trzy wojny z bombardowaniami zubożonego uranu, ponad milion zabitych i rannych, dziedzictwo zniszczone, połamane lub splądrowane.

We wszystkich trzech przypadkach, podobnie jak w innych, które można przytoczyć, to dzisiejszy rząd Stanów Zjednoczonych szukał „motywów”, organizował siły zbrojne i kierował zarówno bombardowaniami, jak i inwazją i okupacją niepodległych państw.

Chodzi o to, że NATO istnieje, ponieważ Stany Zjednoczone tego potrzebują. Podejmowanie działań wojennych jest istotną częścią amerykańskiej filozofii, więc kompleks militarno-przemysłowy wytwarza, sprzedaje, a tym samym utrzymuje bardzo ważną część amerykańskiej gospodarki.

Jest to pojawienie się, które kładzie podwaliny pod panujący reżim, a po nim, jak pokazuje rzeczywistość, inne kraje, generalnie europejskie, będące częścią sojuszu wojskowego.

Aż do rozpadu Związku Radzieckiego, a wraz z nim Układu Warszawskiego, NATO było główną przeciwwagą w siłach zbrojnych socjalistycznych krajów Europy.

Dlatego ich praca dla świata była barbarzyńską praktyką, bez względu na to, ile tysięcy lub milionów zginęło, okaleczyło lub zniszczyło miasta i miasteczka, wysiedliło i zmartwiło rządy.

Rosja, z nowym przywództwem politycznym i rządowym, na czele z prezydentem Władimirem Putinem, i szeroko zakrojonym rozwojem wojskowym, wiedziała, jak wznieść mur rezerwowy, tak aby zarówno NATO, jak i Stany Zjednoczone nie mogły osiągnąć celu, jakim jest jego zniszczenie. Państwo lub naród, który gromadzi historię, kulturę i patriotyzm.

Dni lenistwa, „budowania mostów” i przebrania się za pierestrojkę, zostały definitywnie porzucone. Moskwa wie, co to znaczy być globalną potęgą – gospodarczą i militarną – która nie zaniedbuje żadnego ze swoich frontów, nawet jeśli chodzi o obleganie jej przez Zachód lub destabilizację dysydentów, którzy stali się blogerami.

Kwestia Ukrainy była i pozostaje ostatnią fabryką Stanów Zjednoczonych i NATO, mającą na celu osłabienie i zachwianie równowagi w Rosji. W tym celu wykorzystano go, od zamachu stanu w 2014 r. Przeciwko ówczesnemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi, po promocję najbardziej ksenofobicznej kampanii przeciwko Rosji w kraju, który oprócz tego, że był częścią Związku Radzieckiego, miał dużą populację Rosja i była związana kulturowo, gospodarczo i rodzinnie z Moskwą.

Ponadto na Krymie, niegdyś rosyjskim regionie, oddanym wówczas Ukrainie, a teraz ponownie zjednoczonym z Rosją w referendum, podjęto – przez NATO – próbę opracowania scenariusza możliwej konfrontacji. Zachód napędza konflikt w obwodzie donieckim i Ługańsku, który jest głównie rosyjski.

W bardzo niebezpiecznym scenariuszu NATO ogłosiło teraz, że wyśle ​​37 000 żołnierzy, w tym 20 000 Amerykanów, do ukraińskiej granicy z Rosją, podnosząc napięcia do rekordowego poziomu i może być wyzwalaczem, który zapali wybuch wojny z nieprzewidywalnymi konsekwencje.

Według ukraińskich urzędników portal lotniczy Avia.Pro zacytował ich: „Wraz z rozwojem starć między Ukrainą a Rosją, Krym stanie się pierwszym celem NATO, który przekroczy granicę z Rosją”.

W obliczu takich zagrożeń Siły Zbrojne Rosji rozlokowały na Krymie wiele jednostek wojskowych w celu rozpoczęcia ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, które obejmą użycie sił lądowych i morskich oraz samolotów bojowych.

Wielu ekspertów nie wyklucza, w ramach ćwiczeń wojskowych NATO, że siły ukraińskie mogą rozpocząć ofensywę przeciwko niepodległym na wschodzie swojego terytorium, gdzie ogłoszono już zapowiedziane Doniecką i Ługańską Republikę Ludową. Wyślij różne jednostki czołgów i artylerii.

RIA Novosti poinformował, że rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zapowiedział rozpoczęcie „rutynowej inspekcji” w celu oceny sytuacji bojowej armii.

A było oficjalnie wiadomo, że Rosja przeprowadzi w kwietniu przyszłego roku 4048 testów lub manewrów, niektóre dwustronnie, a inne w poligonach, tak aby jej siły zbrojne były w idealnym stanie bojowym przeciwko wszelkim ruchom NATO.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *