Naukowcy i rząd powiększają przepaść w Urugwaju

Naukowcy i rząd powiększają przepaść w Urugwaju

Poprzez niuanse, przeciwieństwa koncentrują się na radykalnych prewencyjnych cięciach w mobilności zakaźnych lub ponownym otwieraniu coraz większej liczby działań, przewidzianych przez prezydenta Louisa Lacalle Poe w jego ulubionym ekonomicznym „uchwytu”.

Na początku tygodnia epidemiolog Juan Gil podkreślił, że krajowi brakuje niezbędnych warunków, aby to zrobić w świetle dużej liczby zakażeń Covid-19.

Według oficjalnego zestawienia statystycznego 38 procent zgonów w Urugwaju miało miejsce w maju, 1660 więcej niż 1642 w poprzednim miesiącu i prawie 5000 od początku pandemii.

Dane te kontrastowały z wcześniejszym zaleceniem GACH, aby chronić dwa miesiące ścisłymi ograniczeniami ruchu i zakończyły się średnio 54 zgonami dziennie.

W tym okresie rząd zezwolił na ponowne otwarcie siłowni i sklepów wolnocłowych na granicy z Brazylią i ogłosił plan wznowienia przedstawień teatralnych.

Dla prezesa Urugwajskiego Stowarzyszenia Medycznego, Gustavo Greco, konieczność wprowadzenia środków ograniczających ruch w celu zmniejszenia liczby zakażeń Covid-19 w kraju jest koniecznością.

Senatorowie z Szerokiego Frontu, członkowie wielopartyjnego Parlamentarnego Komitetu Monitorującego Epidemiologię, który spotkał się z prezydentem, wyrazili później frustrację z powodu braku wyników.

Oscar Andrade skupił się na fakcie, że „społeczność naukowa jednogłośnie wyraziła potrzebę środków mających na celu zmniejszenie liczby infekcji i zgonów” oraz proponowanych narzędziach, aby niektóre sektory mogły pozostać w domu. Sam Lacalle Pou wyznaczył punkt bez powrotu, kiedy potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że rząd zastosował się do 24 z 27 zaleceń wysłanych 7 lutego przez GACH w celu przeciwdziałania zakażeniu społeczności wirusem SARS-CoV-2, co jest przyczyną. epidemia.

Ale specjaliści z grupy stwierdzili, że odrzuconych procedur było więcej, takich jak ograniczanie zbędnych godzin pracy w sklepach, proszenie o spotkania towarzyskie tylko w gronie konkubentów, czy narzucanie pracy zdalnej w niepotrzebnych miejscach. sektor prywatny.

Jego koordynator, profesor Rafael Radhi, który krytykuje brak zdecydowanych środków w celu powstrzymania fali transmisji, ogłosił, że GACH przygotowuje się do występu „koniec cyklu” z „eleganckim wyjściem” w roli doradcy prezydenckiego, co prawdopodobnie nastąpi Następny poniedziałek.

msm/h

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *