Naukowcy i rząd powiększają przepaść w Urugwaju

Naukowcy i rząd powiększają przepaść w Urugwaju

Poprzez niuanse, przeciwieństwa koncentrują się na radykalnych prewencyjnych cięciach w mobilności zakaźnych lub ponownym otwieraniu coraz większej liczby działań, przewidzianych przez prezydenta Louisa Lacalle Poe w jego ulubionym ekonomicznym „uchwytu”.

Na początku tygodnia epidemiolog Juan Gil podkreślił, że krajowi brakuje niezbędnych warunków, aby to zrobić w świetle dużej liczby zakażeń Covid-19.

Według oficjalnego zestawienia statystycznego 38 procent zgonów w Urugwaju miało miejsce w maju, 1660 więcej niż 1642 w poprzednim miesiącu i prawie 5000 od początku pandemii.

Dane te kontrastowały z wcześniejszym zaleceniem GACH, aby chronić dwa miesiące ścisłymi ograniczeniami ruchu i zakończyły się średnio 54 zgonami dziennie.

W tym okresie rząd zezwolił na ponowne otwarcie siłowni i sklepów wolnocłowych na granicy z Brazylią i ogłosił plan wznowienia przedstawień teatralnych.

Dla prezesa Urugwajskiego Stowarzyszenia Medycznego, Gustavo Greco, konieczność wprowadzenia środków ograniczających ruch w celu zmniejszenia liczby zakażeń Covid-19 w kraju jest koniecznością.

Senatorowie z Szerokiego Frontu, członkowie wielopartyjnego Parlamentarnego Komitetu Monitorującego Epidemiologię, który spotkał się z prezydentem, wyrazili później frustrację z powodu braku wyników.

Oscar Andrade skupił się na fakcie, że „społeczność naukowa jednogłośnie wyraziła potrzebę środków mających na celu zmniejszenie liczby infekcji i zgonów” oraz proponowanych narzędziach, aby niektóre sektory mogły pozostać w domu. Sam Lacalle Pou wyznaczył punkt bez powrotu, kiedy potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że rząd zastosował się do 24 z 27 zaleceń wysłanych 7 lutego przez GACH w celu przeciwdziałania zakażeniu społeczności wirusem SARS-CoV-2, co jest przyczyną. epidemia.

Ale specjaliści z grupy stwierdzili, że odrzuconych procedur było więcej, takich jak ograniczanie zbędnych godzin pracy w sklepach, proszenie o spotkania towarzyskie tylko w gronie konkubentów, czy narzucanie pracy zdalnej w niepotrzebnych miejscach. sektor prywatny.

Jego koordynator, profesor Rafael Radhi, który krytykuje brak zdecydowanych środków w celu powstrzymania fali transmisji, ogłosił, że GACH przygotowuje się do występu „koniec cyklu” z „eleganckim wyjściem” w roli doradcy prezydenckiego, co prawdopodobnie nastąpi Następny poniedziałek.

msm/h

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *